4min. doba čtení

Týdenní přehled: Mango vstupuje na 22 nových trhů, Seznam ukončuje projekt Marketplace a ThePay přichází na Slovensko

Společnost Zoot končí s velkými obchody a zavírá svůj vlajkový obchod. Česká Billa se již připojila k hráčům na poli online potravin. Největší konference o e-commerce na Slovensku Upterdam tento čtvrtek 21.9.

Týdenní přehled: Mango vstupuje na 22 nových trhů, Seznam ukončuje projekt Marketplace a ThePay přichází na Slovensko

Přehled novinek

Spor mezi logistickou společností Zásilkovna a provozovatelem depa v Bílém Kostele nad Nisou na Liberecku nabírá na obrátkách. Situace se vyhrotila natolik, že ve skladu zůstaly tisíce zásilek klientů Zásilkovny a provozovatel je odmítá vydat. Zásilkovna se rozhodla postiženým zákazníkům uhradit náklady na objednávku a dopravu. Klienti musí vyplnit reklamační formulář a peníze jim budou vyplaceny do 30 dnů od odeslání reklamace. Zásilkovna již některé zásilky vrátila a vyplatila kompenzace v hodnotě několika milionů korun.

Společnost Mango rozšiřuje své online podnikání a letos vstoupila na 22 nových trhů. Nyní provozuje internetový obchod ve 110 zemích. Svou online expanzi zaměřila především na Střední Ameriku a Afriku. Její online kanál se stále více podílí na celkových tržbách společnosti. V roce 2022 již tvořil 36 % a online tržby činily 960 milionů eur. V první polovině roku 2023 vzrostl online prodej oproti předchozímu roku o dalších 10 % procent.

zdroj: Depositphotos

Týdenní podcast UPdate

Společnost DHL eCommerce, specialista na logistiku elektronického obchodování, překonala další milník na cestě k vytvoření největší a nejhustší doručovací sítě v Evropě. Slavnostní otevření 100 000. sběrného místa se uskutečnilo v polské Varšavě. Tato přístupová místa jsou známá jako ServicePointy neboli poštovní schránky, kde mohou zákazníci DHL eCommerce odesílat, přijímat nebo vyzvedávat své zásilky. Tato síť v současné době pokrývá 28 zemí Evropy a částečně těží ze synergií se sesterskými divizemi DHL Express a Post + Parcel Germany.

Známý srovnávač cen Heureka.cz má nového šéfa. Po deseti letech opouští firmu i post generálního ředitele Tomáš Braverman. Na jeho místo nastupuje David Chmelař. Ten spoluzakládal a vedl společnost iPrice, srovnávač cen působící v jihovýchodní Asii. Tato změna ve vedení přichází několik měsíců poté, co Heureka Group změnila majitele.

zdroj: David Chmelař

Na českém trhu s online potravinami se objevil nový konkurent – potravinový řetězec Billa. Tento hráč spustil vlastní e-shop a nabízí zákazníkům rychlé doručení potravin do tří hodin od objednání. Služba je v současné době dostupná zákazníkům v Praze, Brně, Mladé Boleslavi a okolí, ale do roku 2025 plánuje rozšíření na celou Českou republiku. Generální ředitel neskrýval své ambiciózní plány a uvedl, že cílem společnosti je stát se druhým nejsilnějším hráčem v online prodeji potravin v České republice.

Alza přichází s novou kampaní “Členství v AlzaPlus+ zdarma”. Alza přichází s nabídkou pro držitele karet Visa. Pokud během září nakoupí v aplikaci e-shopu zboží alespoň za jedno euro a zaplatí za něj online platební kartou, získají k objednávce automaticky čtyřměsíční členství v AlzaPlus+ zdarma. Zákazníci tak díky tomuto přístupu mohou získat bezplatné doručení veškerého zboží až do Vánoc.

Tento týden jsme v Ecommerce Bridge hovořili o e-mailingu. Jak by měl postupovat malý eshop, jak začít používat e-mail marketing a kolik stojí segmentace? I o těchto tématech jsme diskutovali s Ondřejem Ratajským ze SmartEmailingu. Proč si myslí, že e-mail marketing nezemře a že je fajn být v kontaktu se zákazníkem i v době přísnějších regulací? Poslechněte si rozhovor “Praktické tipy pro e-mailing malých a středních e-shopů. Co byste se měli naučit od těch největších?”

zdroj: Ondřej Ratajský

Novinky z Youtube kanálu Ecommerce Bridge
Přihlásit se k odběru

Rýchlovky:

Seznam.cz se rozhodl v projektu Marketplace nepokračovat. Projekt měl ambici vytvořit internetové tržiště podobné Alze nebo Allegru, které by bylo doplněno o další služby skupiny, jako jsou recenze produktů nebo informace o zboží.

Společnost eBay Německo přestává nabízet možnost platby v hotovosti při převzetí. Může se jednat o opatření společnosti eBay proti prodejcům, kteří se chtějí vyhnout placení provizí z prodeje.

Česká platební brána ThePay získala evropskou licenci k poskytování finančních služeb v celé EU. Tím se jí otevře cesta do dalších 27 zemí. První kroky expanze ThePay povedou na Slovensko.

Společnost Black Red White, výrobce a distributor nábytku a bytových doplňků, spustila vlastní tržiště. Jedná se o první tržiště svého druhu v tomto segmentu v Polsku.

Společnost Zoot uzavřela svou největší kamennou prodejnu na Václavském náměstí v Praze, která fungovala necelý rok. Společnost Zoot mění svou strategii a rozhodla se provozovat menší prodejny s cílenější nabídkou.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Kritický pohled na digitalizaci ze strany OSN
3min. doba čtení

Kritický pohled na digitalizaci ze strany OSN

V době, kdy digitální transformace mění podobu globální ekonomiky, se stále častěji zkoumají důsledky tohoto rychlého posunu pro životní prostředí. Zpráva o digitální ekonomice, za kterou stojí OSN, se zaměřuje na tento zásadní problém a zdůrazňuje potřebu vyvážit technologický pokrok s udržitelností životního prostředí.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Podvodní hry na Shein? Společnost se musí odpovídat EU
3min. doba čtení

Podvodní hry na Shein? Společnost se musí odpovídat EU

Čínský prodejce rychlé módy Shein zaznamenal obrovský růst a očekává se, že ještě letos vstoupí na londýnskou burzu. Evropští úředníci jsou však znepokojeni agresivními strategiemi společnosti v oblasti oslovování zákazníků. Jednou z nich je hra Shein, která poskytuje bezplatné produkty výměnou za doporučení nových uživatelů do aplikace.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+