4min. doba čtení

Týdenní přehled: Mango vstupuje na 22 nových trhů, Seznam ukončuje projekt Marketplace a ThePay přichází na Slovensko

Společnost Zoot končí s velkými obchody a zavírá svůj vlajkový obchod. Česká Billa se již připojila k hráčům na poli online potravin. Největší konference o e-commerce na Slovensku Upterdam tento čtvrtek 21.9.

Týdenní přehled: Mango vstupuje na 22 nových trhů, Seznam ukončuje projekt Marketplace a ThePay přichází na Slovensko

Přehled novinek

Spor mezi logistickou společností Zásilkovna a provozovatelem depa v Bílém Kostele nad Nisou na Liberecku nabírá na obrátkách. Situace se vyhrotila natolik, že ve skladu zůstaly tisíce zásilek klientů Zásilkovny a provozovatel je odmítá vydat. Zásilkovna se rozhodla postiženým zákazníkům uhradit náklady na objednávku a dopravu. Klienti musí vyplnit reklamační formulář a peníze jim budou vyplaceny do 30 dnů od odeslání reklamace. Zásilkovna již některé zásilky vrátila a vyplatila kompenzace v hodnotě několika milionů korun.

Společnost Mango rozšiřuje své online podnikání a letos vstoupila na 22 nových trhů. Nyní provozuje internetový obchod ve 110 zemích. Svou online expanzi zaměřila především na Střední Ameriku a Afriku. Její online kanál se stále více podílí na celkových tržbách společnosti. V roce 2022 již tvořil 36 % a online tržby činily 960 milionů eur. V první polovině roku 2023 vzrostl online prodej oproti předchozímu roku o dalších 10 % procent.

zdroj: Depositphotos

Týdenní podcast UPdate

Společnost DHL eCommerce, specialista na logistiku elektronického obchodování, překonala další milník na cestě k vytvoření největší a nejhustší doručovací sítě v Evropě. Slavnostní otevření 100 000. sběrného místa se uskutečnilo v polské Varšavě. Tato přístupová místa jsou známá jako ServicePointy neboli poštovní schránky, kde mohou zákazníci DHL eCommerce odesílat, přijímat nebo vyzvedávat své zásilky. Tato síť v současné době pokrývá 28 zemí Evropy a částečně těží ze synergií se sesterskými divizemi DHL Express a Post + Parcel Germany.

Známý srovnávač cen Heureka.cz má nového šéfa. Po deseti letech opouští firmu i post generálního ředitele Tomáš Braverman. Na jeho místo nastupuje David Chmelař. Ten spoluzakládal a vedl společnost iPrice, srovnávač cen působící v jihovýchodní Asii. Tato změna ve vedení přichází několik měsíců poté, co Heureka Group změnila majitele.

zdroj: David Chmelař

Na českém trhu s online potravinami se objevil nový konkurent – potravinový řetězec Billa. Tento hráč spustil vlastní e-shop a nabízí zákazníkům rychlé doručení potravin do tří hodin od objednání. Služba je v současné době dostupná zákazníkům v Praze, Brně, Mladé Boleslavi a okolí, ale do roku 2025 plánuje rozšíření na celou Českou republiku. Generální ředitel neskrýval své ambiciózní plány a uvedl, že cílem společnosti je stát se druhým nejsilnějším hráčem v online prodeji potravin v České republice.

Alza přichází s novou kampaní “Členství v AlzaPlus+ zdarma”. Alza přichází s nabídkou pro držitele karet Visa. Pokud během září nakoupí v aplikaci e-shopu zboží alespoň za jedno euro a zaplatí za něj online platební kartou, získají k objednávce automaticky čtyřměsíční členství v AlzaPlus+ zdarma. Zákazníci tak díky tomuto přístupu mohou získat bezplatné doručení veškerého zboží až do Vánoc.

Tento týden jsme v Ecommerce Bridge hovořili o e-mailingu. Jak by měl postupovat malý eshop, jak začít používat e-mail marketing a kolik stojí segmentace? I o těchto tématech jsme diskutovali s Ondřejem Ratajským ze SmartEmailingu. Proč si myslí, že e-mail marketing nezemře a že je fajn být v kontaktu se zákazníkem i v době přísnějších regulací? Poslechněte si rozhovor “Praktické tipy pro e-mailing malých a středních e-shopů. Co byste se měli naučit od těch největších?”

zdroj: Ondřej Ratajský

Novinky z Youtube kanálu Ecommerce Bridge
Přihlásit se k odběru

Rýchlovky:

Seznam.cz se rozhodl v projektu Marketplace nepokračovat. Projekt měl ambici vytvořit internetové tržiště podobné Alze nebo Allegru, které by bylo doplněno o další služby skupiny, jako jsou recenze produktů nebo informace o zboží.

Společnost eBay Německo přestává nabízet možnost platby v hotovosti při převzetí. Může se jednat o opatření společnosti eBay proti prodejcům, kteří se chtějí vyhnout placení provizí z prodeje.

Česká platební brána ThePay získala evropskou licenci k poskytování finančních služeb v celé EU. Tím se jí otevře cesta do dalších 27 zemí. První kroky expanze ThePay povedou na Slovensko.

Společnost Black Red White, výrobce a distributor nábytku a bytových doplňků, spustila vlastní tržiště. Jedná se o první tržiště svého druhu v tomto segmentu v Polsku.

Společnost Zoot uzavřela svou největší kamennou prodejnu na Václavském náměstí v Praze, která fungovala necelý rok. Společnost Zoot mění svou strategii a rozhodla se provozovat menší prodejny s cílenější nabídkou.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Co si myslí Češi o AI při nakupování módy?
3min. doba čtení

Co si myslí Češi o AI při nakupování módy?

V roce 2023 jsme byli svědky průlomu v generativních systémech založených na umělé inteligenci (AI), sahajícího od telefonických rozhovorů s virtuálními operátory až po automaticky personalizovaná doporučení produktů a virtuální nákupní asistenty. Algoritmy strojového učení jsou dnes všudypřítomné, ale jak se k adopci umělé inteligence ve světě módy staví čeští spotřebitelé? Jaké nové nástroje znají […]

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+