2min. doba čtení

Mango rozšiřuje e-commerce o 22 nových trhů

Společnost Mango rozšiřuje své online podnikání mimořádným tempem. Letos vstoupila na 22 nových trhů a nyní je online ve 110 zemích. Svou online expanzi zaměřila především na Střední Ameriku a Afriku.

Mango rozšiřuje e-commerce o 22 nových trhů
Zdroj: Depositphotos

Společnost Mango zaznamenala dobré výsledky a zaměří se na růst

Na některých trzích (Haiti, Ghana) je španělská módní společnost přítomna zcela nově, zatímco na jiných již provozuje kamenné obchody (Kamerun, Keňa).

Konkrétně Mango rozšířilo svůj online kanál do Senegalu, Ghany, Kamerunu, Konžské republiky, Keni, na Bermudy, Haiti, Dominikánskou republiku, Srí Lanku, Kambodžu, Benin, Etiopii, Tanzanii, Zambii, Zimbabwe, Mali, Čad, Rwandu, Ugandu, Mosambik, Madagaskar a Malawi.

“Rozšíření našeho internetového obchodu na více než dvacet trhů je významným krokem vpřed vnaší strategii. Cílem společnosti je přinést naši nabídku do celého světa,” uvedla Elena Carasso, ředitelka elektronického obchodu společnosti Mango. Uvedla také, že otevření elektronického obchodu v několika afrických zemích, zejména v těch, kde Mango nemá prodejny, umožní společnosti získat důležité poznatky o trhu.

V první polovině roku 2023 vzrostl online prodej o 10 % ve srovnání s loňským rokem. Online kanál se na celkových tržbách společnosti podílel 36 procenty a stále více se blíží polovině celkových tržeb. Během roku 2022 byly webové stránky společnosti Mango zobrazeny více než 885 milionkrát a kanál elektronického obchodování dosáhl tržeb ve výši 960 milionů eur.

Rok 2022 byl pro společnost Mango mimořádně úspěšný. Módní společnost dosáhla zisku 81 milionů eur, což představuje nárůst o 20,9 % oproti roku 2021. Tržby dosáhly 2,6 miliardy eur, což představuje nárůst o 20,3 % oproti předchozímu roku a o 13,2 % oproti roku 2019, kdy společnost dosáhla svého předchozího maxima.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Počet e-shopů roste. Od ledna jich přibylo o třetinu více než loni
3min. doba čtení

Počet e-shopů roste. Od ledna jich přibylo o třetinu více než loni

V lednu zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárůst nových internetových obchodů, kdy meziročně vzrostl jejich počet o 30 %. Čelo kategorií letos opanoval segment hobby s 18% podílem na nově vzniklých e-shopech. Následují dlouhodobě oblíbené segmenty oblečení a potraviny. Odborníci také zejména v poslední době registrují zvýšený zájem majitelů kamenných prodejen o vstup do online […]

Redakce Redakce
Přečíst článek
Temu a další zahraniční obři zdražují reklamu českým e-shopům, těm klesá průměrná objednávka
2min. doba čtení

Temu a další zahraniční obři zdražují reklamu českým e-shopům, těm klesá průměrná objednávka

Česká e-commerce se postupně vzpamatovává z loňských poklesů, přesto se pořád potýká s několika problémy. Nedávný příchod zahraničních gigantů na český trh znamená nejen větší konkurenci, ale i drahou online reklamu. Především menší e-shopy bez marketingových agentur a specialistů mají situaci o to těžší.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+