2min. doba čtení

Tisíce lidí čekají na své objednávky. Spor mezi provozovatelem depa a Zásilkovnou

Spor mezi logistickou firmou Zásilkovna a provozovatelem depa v Bílém Kostele nad Nisou na Liberecku nabírá na obrátkách. Situace se zvrtla do bodu, kdy tisíce balíků klientů Zásilkovny zůstaly v depu a provozovatel odmítl je vydat. Informovala o tom Česká televize.

Tisíce lidí čekají na své objednávky. Spor mezi provozovatelem depa a Zásilkovnou

Ukončení spolupráce

Konflikt vypukl, když Zásilkovna ukončila spolupráci s externím provozovatelem depa na konci srpna 2023. Tato změna vedla k zablokování přístupu Zásilkovny k tisícům balíků, které byly uloženy v depu. Provozovatel depa odmítl vydat tyto balíky, což zasáhlo klienty firmy.

K urovnání situace se Zásilkovna rozhodla proplatit cenu objednávky a dopravy postiženým zákazníkům. Klienti musí vyplnit reklamační formulář a peníze budou vyplaceny do 30 dní od odeslání reklamace. Zásilkovna již vrátila část zásilek a vyplatila kompenzace v hodnotě několika milionů korun.

Týdenní podcast UPdate

Zdá se, že spor mezi Zásilkovnou a provozovatelem depa ještě není u konce. Vedoucí depa vyhlásil, že balíky budou vydány pouze za účasti auditora, což naznačuje zvýšený důraz na transparentnost této záležitosti. Kromě toho se Zásilkovna obrátila na policii, i když ta případ odložila, neboť se nepovažuje za trestný čin.

Tento spor nám připomíná, že konflikty v podnikatelském světě mohou mít významný vliv na koncové uživatele a že správné řešení sporů je klíčové pro udržení důvěry klientů. Očekává se, že se bude pokračovat v hledání řešení, ale výsledek zatím zůstává nejistý.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
3 osvědčené způsoby, jak snížit množství vratek a zlepšit zákaznickou zkušenost
3min. doba čtení

3 osvědčené způsoby, jak snížit množství vratek a zlepšit zákaznickou zkušenost

Průměrnému e-shopu se vrátí přibližně 10 % zboží a e-shopům s oblečením dokonce 40 %. Části vratek by přitom e-shopaři mohli zabránit a ušetřit tak nejen peníze, ale i přírodu, která trpí zbytečnou přepravou k zákazníkovi a zpět. V článku najdete 3 osvědčené způsoby, které prokazatelně snižují množství vráceného zboží.

Michaela Kašperová Michaela Kašperová
Produktová specialistka
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+