2min. doba čtení

DHL eCommerce otevírá 100 000. sběrné místo v Evropě

Na některých evropských trzích se již více než 25 % objemu zásilek DHL eCommerce doručuje do hotspotů nebo balíkomatů.

DHL eCommerce otevírá 100 000. sběrné místo v Evropě

Společnost DHL eCommerce vytvořila nejhustší síť v Evropě

DHL eCommerce, specialista na logistiku elektronického obchodu v rámci skupiny DHL, se oficiálně rozrostl na 100 000. přístupový bod, čímž vytvořil největší a nejhustší síť v Evropě. Slavnostní otevření tohoto 100 000. sběrného místa se uskutečnilo ve Varšavě v Polsku. Tato přístupová místa jsou známá jako ServicePointy neboli poštovní schránky, kde mohou zákazníci společnosti DHL eCommerce odesílat, přijímat nebo vyzvedávat své zásilky. Tato síť v současné době pokrývá 28 zemí Evropy a částečně těží ze synergií se sesterskými divizemi DHL Express a Post + Parcel Germany.

“Naším cílem v DHL eCommerce je poskytovat zákazníkům spolehlivé, cenově dostupné a udržitelné doručovací služby v oblasti elektronického obchodu, protože ti jsou středobodem všeho, co děláme,” říká Pablo Ciano, generální ředitel DHL eCommerce. “Díky téměř neomezenému potenciálu růstu působíme v jednom z nejzajímavějších segmentů tohoto odvětví. Klíčem k dosažení našich cílů však bude to, jak tento potenciál využijeme. Nyní je čas investovat a růst,” dodává Pablo Ciano.

Týdenní podcast UPdate

Využití synergií

S rostoucím počtem aktivních zákazníků elektronického obchodu v Evropě roste také poptávka po místech pro vyzvedávání a doručování zásilek v městských a metropolitních oblastech. Hustá síť přístupových míst zároveň hraje klíčovou roli pro malé i velké trhy elektronického obchodování při zajišťování komplexní a pohodlné logistiky vracení zásilek pro jejich zákazníky.

Například v Polsku vytvořila společnost DHL eCommerce společný podnik s Cainiao, logistickou odnoží společnosti Alibaba, a vytvořila tak největší síť OOH v zemi. K dalšímu rozšíření evropské sítě DHL eCommerce přispěje také nedávno podepsaná dohoda o převzetí společnosti MNG Kargo v Turecku a spolupráce s Poste Italiane v Itálii.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
3 osvědčené způsoby, jak snížit množství vratek a zlepšit zákaznickou zkušenost
3min. doba čtení

3 osvědčené způsoby, jak snížit množství vratek a zlepšit zákaznickou zkušenost

Průměrnému e-shopu se vrátí přibližně 10 % zboží a e-shopům s oblečením dokonce 40 %. Části vratek by přitom e-shopaři mohli zabránit a ušetřit tak nejen peníze, ale i přírodu, která trpí zbytečnou přepravou k zákazníkovi a zpět. V článku najdete 3 osvědčené způsoby, které prokazatelně snižují množství vráceného zboží.

Michaela Kašperová Michaela Kašperová
Produktová specialistka
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+