4min. doba čtení

Týdenní přehled: Instacart vstupuje na burzu, Alza naštvala konkurenci a masivní únik dat z Microsoftu

Trh s online módou vygeneroval v roce 2022 122 miliard eur. Česká online lékárna Pilulka prochází náročným obdobím. iSTYLE se spojila s m:zone a otevřela 6 prodejen na Slovensku. Tomáš Brunovský, architekt IT řešení ve společnosti MagicScript, nám přišel do studia Ecommerce Bridge poradit, jak využít umělou inteligenci pro e-commerce.

Týdenní přehled: Instacart vstupuje na burzu, Alza naštvala konkurenci a masivní únik dat z Microsoftu

Přehled novinek

Společnost HealthFactory.cz, která se zabývá výživou a péčí o děti, přichází se službou HomeBox. Jedná se vlastně o předplacený prodej produktů. Jak to funguje? Po přihlášení do e-shopu HealthFactory.cz si rodiče vyberou produkty, které potřebují, určí frekvenci dodávek a vše ostatní, včetně platby, probíhá automaticky. Přestože je celý proces automatizovaný, předplatné HomeBox poskytuje flexibilitu. Každou objednávku lze upravit podle aktuálních potřeb.

Společnost iSTYLE, největší partner značky Apple v regionu střední a východní Evropy, se spojila se společností m:zone a společně provozují šest prodejen na Slovensku a celkem 61 prodejen ve střední a východní Evropě. Novým generálním ředitelem společnosti iSTYLE SK se stal Branislav Rentka, bývalý generální ředitel a majitel společnosti m:zone. Ke spojení obou společností dojde co nejdříve po splnění akvizičních podmínek v souladu s platnými právními předpisy. Díky této fúzi plánuje společnost iSTYLE dosáhnout v příštím roce na slovenském trhu obratu 85 milionů eur.

Týdenní podcast UPdate

Společnost Instacart, která se specializuje na doručování potravin přímo ke dveřím zákazníků, vstoupila na burzu. Její vstup na veřejný trh je dlouho očekávaným krokem a stala se první velkou technologickou společností podporovanou rizikovým kapitálem, která se ve Spojených státech vydala touto cestou. Jak informovala agentura Reuters, akcie doručovací služby se začaly obchodovat na newyorské burze s impozantním nárůstem o 43 %. Tento úspěch zvýšil hodnotu společnosti na téměř 14 miliard dolarů.

Vývojáři umělé inteligence společnosti Microsoft omylem odhalili 38 terabajtů citlivých dat včetně soukromých klíčů a hesel. Jedná se o dosud největší únik dat souvisejících s umělou inteligencí, který dokazuje, že s daty pracují lidé, kteří dělají stejné bezpečnostní chyby jako většina z nás. Microsoft chybu potvrdil, ale zdůraznil, že zabezpečení těchto dat je nyní nastaveno správně a podobný incident by se v budoucnu neměl opakovat.

zdroj: Depositphotos

Maloobchodní gigant Jysk dosáhl v uplynulém finančním roce obratu 5,2 miliardy eur. Tento úspěch představuje nárůst o 6,3 % a zároveň představuje nový rekord dánské společnosti. Společnost také otevřela 135 nových prodejen, investovala do 619 stavebních projektů a digitalizovala pokladní systém ve všech 112 prodejnách v Dánsku. Zpráva o tomto úspěchu byla zveřejněna na oficiálních internetových stránkách společnosti Jysk.

Hostem našeho studia byl Tomáš Brunovský, IT architekt ze společnosti MagicScript. Povídali jsme si o umělé inteligenci, jejím místě v online podnikání a Tomáš nám představil několik tipů, které pomohou eshopům ušetřit čas i peníze. V rozhovoru se dozvíte, jak se změní reklamní kampaně, jak funguje propojení umělé inteligence a chatbotů nebo i to, jestli se marketingové služby změní z hlediska nákladů.

zdroj: Tomáš Brunovský, MagicScript

Novinky z Youtube kanálu Ecommerce Bridge
Přihlásit se k odběru

Rýchlovky:

Evropské regulační orgány uložily populární platformě TikTok vysokou pokutu ve výši 345 milionů eur s odvoláním na nedostatečnou ochranu osobních údajů dětí. Pokutu uložila irská Komise pro ochranu údajů.

Alza nabídla řešení stížností zákazníkům Mall.cz a CZC.cz. Tato kampaň se nesetkala s pochopením konkurence, která Alze vzkázala, že její marketing je plný siláckých řečí.

Trh s online módou v roce 2022 vygeneroval 122 miliard eur, přičemž 45 miliard eur z tohoto obratu pocházelo z přeshraničního obchodu. 12 % veškerého obchodu s módou pocházelo z prodejních platforem C2C.

Společnost Meta přidává několik nových nástrojů pro optimalizaci reklam. K dispozici budou nové možnosti variabilního rozpočtu kampaně, nové nástroje na podporu nákupních akcí a přímé odkazy na nákup produktů z reklam.

Akcie pilulky se propadly na historické minimum. V současné době se již akcie společnosti prodávají pod cenou 424 Kč, za kterou byly upsány při IPO na konci října 2020. Spolu s neutěšeným vývojem na burze se od společnosti odvracejí i někteří velcí akcionáři.

Coop plánuje do konce roku 2024 otevřít v České republice nejméně 50 nových prodejních automatů. Díky automatům, které lze otevřít i mimo běžnou otevírací dobu bez přítomnosti personálu, se společnost dostala do zisku.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Češi se nebojí zkoušet nové e-shopy a svoji ekonomickou situaci vnímají lépe, ukázal výzkum APEK
3min. doba čtení

Češi se nebojí zkoušet nové e-shopy a svoji ekonomickou situaci vnímají lépe, ukázal výzkum APEK

Loajalita zákazníků v on-line prostředí je každým rokem silnější a pro e-shopy důležitá. I tak mají nadále nové kvalitní internetové obchody slibnou šanci na trhu uspět. Jak totiž ukázal výzkum Asociace pro elektronickou komerci (APEK), čtyři z deseti internetových nakupujících jen v letošním prvním čtvrtletí vybrali pro svůj nákup z jejich pohledu dosud nevyzkoušený e-shop.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+