2min. doba čtení

Instacart se stal veřejně obchodovanou společností. Hodnota společnosti roste

Akcie americké doručovací služby Instacart zahájily obchodování na newyorské burze s impozantním nárůstem o 43 %. Tento úspěch zvýšil hodnotu společnosti na téměř 14 miliard dolarů, uvedla agentura Reuters.

Instacart se stal veřejně obchodovanou společností. Hodnota společnosti roste

Cena akcií společnosti Instacart byla stanovena na 30 dolarů za kus

Instacart, konkurent české rozvážkové služby Rohlík, se specializuje na doručování potravin přímo ke dveřím zákazníků. Její vstup na veřejný trh je dlouho očekávaným krokem a stala se první velkou technologickou společností podporovanou rizikovým kapitálem, která se touto cestou ve Spojených státech vydala.

Cena akcií společnosti Instacart byla v rámci primární veřejné nabídky (IPO) stanovena na 30 dolarů za kus, čímž se celková hodnota společnosti přiblížila 10 miliardám dolarů. Tento krok však znamenal snížení požadovaného ocenění společnosti oproti předchozím odhadům. Na začátku roku 2021, v době vrcholící pandemie, si společnost Instacart zajistila financování s oceněním celé společnosti na přibližně 39 miliard dolarů.

Týdenní podcast UPdate

Lockdown urychlil růst společnosti

Pandemie znamenala pro společnost Instacart období rychlého růstu, protože lidé byli nuceni zůstat doma kvůli výluce a hledali způsoby, jak bezpečně a bezkontaktně nakoupit potraviny. Tato situace vedla k prudkému nárůstu poptávky po službách společnosti Instacart, což zvýšilo hodnotu společnosti a přitáhlo pozornost investorů.

Vstup společnosti Instacart na burzu je jednou z nejvýznamnějších událostí roku v oblasti technologií a financí. Společnost nyní musí čelit výzvám a příležitostem veřejného trhu a zároveň se snažit udržet svou pozici v rychle se měnícím ekosystému doručování.

Tento krok společnosti Instacart je dalším příkladem dynamiky technologického odvětví a jeho schopnosti přizpůsobit se měnícím se podmínkám na trhu. Společnost, která byla založena v roce 2012, nyní otevírá novou kapitolu své existence na veřejném trhu s ambicí změnit způsob nakupování potravin.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+