4min. doba čtení

Týdenní přehled Ecommerce Bridge

Přejeme všem pohodový letní den. V tomto přehledu novinek z oblasti elektronického obchodování se dozvíte, proč Belgie přichází až o 6 000 pracovních míst. Dáme vám také tip na inspirativní letní čtení a skvělý rozhovor o vytváření B2B e-shopů. O všech tématech v magazínu píšeme více na ecommercebridge.cz

Týdenní přehled Ecommerce Bridge

Přehled novinek

Walmart Marketplace otevírá své brány britským maloobchodníkům. Rozšíří jejich přístup ke službám své platformy, což Britům pomůže rychle expandovat na západní straně Atlantiku. Mezitím se zboží dostane k americkým zákazníkům již za dva dny. Britští maloobchodníci tak získají přístup ke 120 milionům zákazníků společnosti Walmart v USA.

zdroj: Walmart.com

Martin Kroupa, spoluzakladatel ui42, shrnul novinky a tipy, které mapují aktuální situaci na e-commerce scéně. Popisuje, jak se vypořádat s pocovidovými výzvami v online podnikání, jak udržet potřebnou rovnováhu, jak vyladit e-shop a kdo přinese nový vítr do českého e-commerce. Přečtěte si článek “E-commerce po covide čelí novým překážkám. Jak se s nimi vypořádat?”

Práce mezi 20:00 a 24:00 již nebude v Belgii zakázána. Po měsících jednání dosáhla vláda dohody. Zdá se, že odvětví elektronického obchodu bude mít konečně rovné podmínky a může začít dohánět zahraniční trhy. Podle průzkumu zaměstnavatelské organizace Federace belgických podniků přichází Belgie v současnosti o 1 miliardu eur a 6 000 pracovních míst ročně. Nemluvě o tom, že každá třetí online objednávka je vyřizována v zahraničí. Nová opatření by to měla změnit.

zdroj: Pexels.com

A v Belgii ještě chvíli zůstaneme. Amazon neponechává nic náhodě a upevňuje svou pozici v zemi piva a čokolády. V září bude spuštěn internetový obchod Amazon Belgium. Belgičtí maloobchodníci tak budou moci využívat službu Fulfilment by Amazon a zákazníci budou mít k dispozici členství v Amazon Prime. Nedaleko Antverp již vyrostlo logistické centrum a zdá se, že společnost bude místo kurýrních společností využívat vlastní dopravní síť. Belgie je jednou z pěti nových zemí, do kterých Amazon míří.

Policisté v Katovicích, kteří bojují proti hospodářské kriminalitě, zadrželi 4 osoby za podvodné praktiky vůči polské těžební skupině PGG. Tyto osoby měly pomocí falešných účtů v internetovém obchodě společnosti PGG vytvořit velké množství objednávek a poté nakoupit zboží s využitím falešných oprávnění. Těžební společnost dokázala analyzovat podezřelé nákupní chování a následně kontaktovala příslušné policejní složky. Po zadržení osob a důkazů proti nim bylo vzneseno obvinění a hrozí jim až 8 let vězení.

Primark je pravděpodobně posledním velkým prodejcem, který nemá vlastní e-shop. To se konečně mění a Primark přichází s testovací verzí služby Click & Collect. Nebude se však jednat o plnohodnotné online nakupování. Zákazníci si budou moci zakoupené zboží vyzvednout pouze v prodejnách společnosti. Testovací fáze bude probíhat ve 25 prodejnách a zákazníkům nabídne stovky nových produktů.

Zdroj: Primark

Tvorba B2B e-shopů a řešení je specifická. Je to proto, že prodej zboží a služeb firmám funguje jinak než u běžných zákazníků. A právě na to se agentura Vibration specializuje. Její zakladatel a ředitel Ivan Potančok nám prozradil, jak tento podnik funguje. V rozhovoru se dozvíte, co je nejdůležitější vědět při vytváření B2B e-shopu a jaké jsou hlavní výhody vlastního systému, který používá Vibration. V rozhovoru “Jak správně vybudovat B2B e-shop?” se mimo jiné dozvíte, jaká je budoucnost tohoto segmentu.

Využijte osm týdnů letních “prázdnin” a investujte do sebe a svého projektu. Přinášíme vám tipy na osm knih, které byste si měli v létě přečíst. Pokud chcete vědět, jak překonat nerozhodnost zákazníků a uzavřít více prodejů, přečtěte si knihu The Jolt Effect. Kniha Nezastavitelný prodejní stroj je určena vedoucím pracovníkům firem, kteří se potřebují naučit moderní prodejní strategie. Publikace 55 tipů a návodů pro úspěšný e-shop je určena všem, kteří se zabývají online prodejem. Ukáže nové možnosti nadnárodním e-shopům, ale také mamince na mateřské dovolené, která právě začíná.

Z dnešního přehledu je to opravdu vše. Sledujte náš magazín na adrese ecommercebridge.cz, kde najdete cenné články, inspirativní rozhovory nebo si poslechněte nejnovější podcast Ecommerce Bridge UPDATE.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+