Česká online lékárna Pilulka prochází náročným obdobím. Akcie společnosti klesly na historické minimum a pozice, kterou získala během pandemie, je pryč. V současné době se akcie společnosti prodávají již pod cenou 424 Kč, za kterou byly upsány při IPO na konci října 2020. Spolu s neutěšeným vývojem na burze se od společnosti odvracejí i někteří velcí akcionáři.

(EN) Trh s online módou v roce 2022 utržil 122 miliard eur. 45 miliard eur z obratu se uskutečnilo v přeshraničním obchodě. 12 % veškerého obchodu s módou pocházelo z prodejních C2C platforem. Očekává se, že trh do roku 2026 dosáhne tržeb ve výši 144 miliard eur, tedy navýšení o 18 % (od roku 2022).

Aplikace Meta přidává několik nových nástrojů pro optimalizaci reklam. K dispozici budou nové možnosti variabilního rozpočtu kampaně, nové nástroje pro podporu nákupních akcí a přímý odkaz na nákup produktů z reklam. Společnost Meta dále rozšiřuje přístup k Promotional Ads mimo USA. Reklamy ve formě slevových kódů budou nyní dostupné ve Velké Británii, Kanadě a Austrálii.

Alza.cz nabízí řešení reklamací také zákazníkům Mall.cz a CZC.cz. Společnost chce svým zákazníkům ukázat, že reklamace jsou na Alze rychlejší a pohodlnější než na e-shopech Mall.cz a CZC.cz. Služba je dostupná od 18. září a vztahuje se na zboží zakoupené do 30. září 2023. Zboží musí být zaevidováno v aplikaci Alza spolu s fakturou nejpozději do 31. prosince 2023.

Česká internetová jednička Seznam.cz se rozhodla, že nebude pokračovat v projektu Marketplace. Ten měl ambici vytvořit internetové tržiště po vzoru Alzy či Allegra, které by bylo doplněné o další služby ze skupiny, jako třeba o recenze produktů nebo o informace o zboží. „Vyhodnotili jsme rizika vstupu na trh s obchodními online platformami, která podle nás v současnosti převažují nad potenciálními přínosy, které by spuštění služby Marketplace mohlo pro Seznam mít. Proto jsme se rozhodli pro ukončení veškerých příprav vedoucích k jejímu spuštění a pro její zakonzervování,“ uvedla pro Hospodářské noviny mluvčí Aneta Kapuciánová.

·

(EN) Společnost eBay Německo přestává nabízet možnost platby v hotovosti při převzetí. Společnost o této změně informovala prodejce prostřednictvím e-mailu. Prodejci již nemohou při inzerování produktů na eBay zvolit možnost “platba v hotovosti při převzetí” a tato možnost platby byla z inzerátů automaticky odstraněna. Může se jednat o opatření společnosti eBay proti prodejcům, kteří se chtějí vyhnout placení provizí z prodeje.

·

Instagram začal testovat novou funkci ochrany soukromí. Ta by umožnila skrýt vaši aktivitu před ostatními uživateli tím, že označíte příspěvky lajky. Funkce by byla volitelná. Smyslem je skrýt svou aktivitu před nesledujícími uživateli nebo ji omezit pouze na blízké přátele.

Soud v Norsku zamítl žádost společnosti Meta Platforms o pozastavení pokuty uložené norským regulačním úřadem za porušení pravidel ochrany údajů. Podle rozhodnutí Úřadu pro ochranu osobních údajů musí společnost od 14. srpna platit pokutu ve výši 1 milion norských korun denně. Úřadu se nelíbí, že společnost shromažďuje údaje o uživatelích a používá je k cílení reklamy na vhodné publikum, což je běžná praxe velkých technologických společností.

(EN) GAP spolupracuje s řetězcem Macy’s. Ten nakupuje zboží navržené společností Gap a prodává je výhradně ve svých prodejnách. Tato jedinečná dohoda byla oznámena ve středu 30. srpna 2023. Zboží navržené pro Macy’s nebude k dostání jinde. Jedná se o první partnerství mezi oběma společnostmi. Kolekce Gap/Macy’s zahrnuje společenské oblečení, oblečení na spaní, spodní prádlo a intimní oblečení pro muže a ženy.

(EN) Lidl stahuje z trhu dětské svačinky Paw Patrol. Na obalu výrobku je uvedena webová stránka, která odkazuje na explicitní obsah nevhodný pro děti. Společnost Lidl, která provozuje více než 12 000 prodejen po celém světě, vyzývá zákazníky, aby výrobek vrátili do prodejen. Mezi dotčené výrobky patří Paw Patrol Yummy Bakes a Paw Patrol Mini Biscotti, svačinky doporučené pro děti od dvou let.

·

(EN) Google oznámil několik novinek v rámci konference Google Cloud Next ’23. Jednou z nich je asistent s umělou inteligencí nazvaný Duet AI, který pomůže s psaním a personalizací e-mailů. Uživatelé služby Gmail, kteří si vyzkoušejí Duet AI, získají na webu a v mobilních zařízeních přístup k tlačítku “Help Me Write”, které jim nabídne různé možnosti pomoci s psaním. Duet AI dokáže při tvorbě e-mailové zprávy použít vaše vlastní slova, protože dokáže pochopit kontext z předchozích e-mailů ve vlákně a vytvořit odpovědi, které jsou relevantní pro aktuální konverzaci.

Aplikace Windy slaví další úspěch. Windy pro předpověď počasí od zakladatele Seznamu Iva Lukačoviče roste a je jedničkou mezi profesionálními aplikacemi. Nabízí verzi pro piloty, kapitány lodí nebo extrémní sportovce. Celosvětově nejoblíbenější je radar ukazující vývoj srážek po hodinách.

Ukrajinská kurýrní služba Nova Post přichází na Slovensko. Svou první pobočku plánuje otevřít v říjnu v Bratislavě. Zákazníci budou moci posílat a přijímat dokumenty nebo balíky až do limitu 100 kilogramů. Společnost začala vstupovat na trhy s početnou ukrajinskou menšinou, která je na její služby zvyklá. Například 90 procent zákazníků Nové pošty v České republice tvoří Ukrajinci, kteří každý týden odešlou 1 300 balíků.

Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+