2min. doba čtení

Vytvořili falešné účty u společnosti PGG. Hrozí jim až 8 let vězení

Policisté z Vojvodského policejního ředitelství v Katovicích, kteří se zabývají bojem proti hospodářské kriminalitě, zadrželi 4 osoby, včetně majitele jednoho z uhelných skladů, podezřelé z podvodných praktik při nákupu uhlí od společnosti PGG. Tato praktika spočívala ve vytváření falešných účtů v internetovém obchodě společnosti PGG a následném nákupu a odběru pohonných hmot na základě falešných oprávnění.

Vytvořili falešné účty u společnosti PGG. Hrozí jim až 8 let vězení

Podvodný nákup uhlí z e-shopu společnosti PGG

Je to jediné místo na polském trhu, kde si můžete koupit domácí uhlí pro vlastní potřebu za cenu 2-3krát nižší než ve skladech. Nákupní platforma společnosti PGG S.A. musí být schopna zvládnout obrovský provoz. V hodinách, kdy je uhlí dostupné, zaznamenává společnost více než 100 000 pokusů o připojení k webovým stránkám obchodu za jednu sekundu.

Proces prodeje pohonných hmot prostřednictvím online platformy řídí polská těžební skupina (PGG). Pozornost společnosti PGG se obrátila na společnost, která v krátké době objednala velké množství pohonných hmot pro své maloobchodní zákazníky. Společnost PGG o tomto znepokojivém zjištění informovala slezské policisty, kteří se rozhodli podezřelé chování prošetřit.

Policisté z oddělení hospodářské kriminality rychle zjistili, že v nákupech pohonných hmot společnosti dochází k četným nesrovnalostem. Policisté následně zatkli majitele skladu a dva další zaměstnance.

Strážci zákona provedli prohlídku prostor společnosti a zabavili dokumentaci týkající se nákupu uhlí a počítačového vybavení. Vyšetřovatelé zjistili, že podvodné jednání spočívalo v nákupu uhlí v internetovém obchodě společnosti PGG s využitím osobních údajů bývalých klientů obchodu s palivy, o čemž tito klienti nebyli informováni. K odběru nakoupeného uhlí použili plné moci s falešnými podpisy bývalých klientů.

Obvinění proti majiteli prodejny pohonných hmot

Důkazy v tomto případě umožnily vznést obvinění proti třem osobám – majiteli prodejny pohonných hmot a dvěma zaměstnancům společnosti. Tyto osoby byly předvedeny na Krajskou prokuraturu v Tychách, kde byly obviněny z podvodného nákupu uhlí na základě údajů různých osob a padělání podpisů na plných mocích k nákupu uhlí. Podezřelí se k obvinění přiznali. Všichni byli umístěni do cely předběžného zadržení a majiteli i jednomu ze zaměstnanců byla následně uložena pokuta 50 000 PLN. Hrozí jim až 8 let vězení.

Ztráty společnosti PGG vdůsledku tajné dohody by mohly činit nejméně několik set tisíc PLN.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+