2min. doba čtení

Vytvořili falešné účty u společnosti PGG. Hrozí jim až 8 let vězení

Policisté z Vojvodského policejního ředitelství v Katovicích, kteří se zabývají bojem proti hospodářské kriminalitě, zadrželi 4 osoby, včetně majitele jednoho z uhelných skladů, podezřelé z podvodných praktik při nákupu uhlí od společnosti PGG. Tato praktika spočívala ve vytváření falešných účtů v internetovém obchodě společnosti PGG a následném nákupu a odběru pohonných hmot na základě falešných oprávnění.

Vytvořili falešné účty u společnosti PGG. Hrozí jim až 8 let vězení

Podvodný nákup uhlí z e-shopu společnosti PGG

Je to jediné místo na polském trhu, kde si můžete koupit domácí uhlí pro vlastní potřebu za cenu 2-3krát nižší než ve skladech. Nákupní platforma společnosti PGG S.A. musí být schopna zvládnout obrovský provoz. V hodinách, kdy je uhlí dostupné, zaznamenává společnost více než 100 000 pokusů o připojení k webovým stránkám obchodu za jednu sekundu.

Proces prodeje pohonných hmot prostřednictvím online platformy řídí polská těžební skupina (PGG). Pozornost společnosti PGG se obrátila na společnost, která v krátké době objednala velké množství pohonných hmot pro své maloobchodní zákazníky. Společnost PGG o tomto znepokojivém zjištění informovala slezské policisty, kteří se rozhodli podezřelé chování prošetřit.

Policisté z oddělení hospodářské kriminality rychle zjistili, že v nákupech pohonných hmot společnosti dochází k četným nesrovnalostem. Policisté následně zatkli majitele skladu a dva další zaměstnance.

Strážci zákona provedli prohlídku prostor společnosti a zabavili dokumentaci týkající se nákupu uhlí a počítačového vybavení. Vyšetřovatelé zjistili, že podvodné jednání spočívalo v nákupu uhlí v internetovém obchodě společnosti PGG s využitím osobních údajů bývalých klientů obchodu s palivy, o čemž tito klienti nebyli informováni. K odběru nakoupeného uhlí použili plné moci s falešnými podpisy bývalých klientů.

Obvinění proti majiteli prodejny pohonných hmot

Důkazy v tomto případě umožnily vznést obvinění proti třem osobám – majiteli prodejny pohonných hmot a dvěma zaměstnancům společnosti. Tyto osoby byly předvedeny na Krajskou prokuraturu v Tychách, kde byly obviněny z podvodného nákupu uhlí na základě údajů různých osob a padělání podpisů na plných mocích k nákupu uhlí. Podezřelí se k obvinění přiznali. Všichni byli umístěni do cely předběžného zadržení a majiteli i jednomu ze zaměstnanců byla následně uložena pokuta 50 000 PLN. Hrozí jim až 8 let vězení.

Ztráty společnosti PGG vdůsledku tajné dohody by mohly činit nejméně několik set tisíc PLN.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Threads už tahá nitky i do Evropy
3min. doba čtení

Threads už tahá nitky i do Evropy

V červenci letošního roku byla zprovozněna nová aplikace Threads, ale kvůli obavám o ochranu osobních údajů nebyla v EU dostupná. The Wall Street Journal uvádí, že společnost Meta, která za aplikací stojí, by mohla tuto platformu zpřístupnit evropským uživatelům již příští měsíc.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+