2min. doba čtení

Zrušení zákazu noční práce pomůže belgickému elektronickému obchodu

Práce mezi 20:00 a půlnocí již nebude v Belgii zakázána. Po měsících jednání dosáhla vláda dohody. Zdá se, že odvětví elektronického obchodu bude mít konečně rovné podmínky a může začít dohánět zahraniční trhy.

Zrušení zákazu noční práce pomůže belgickému elektronickému obchodu

Vládní reformy pomohou elektronickému obchodu

Belgická vláda již v únoru oznámila snahu o reformu trhu práce. Ty by firmám umožnily pracovat mezi 20:00 a 24:00. Belgický elektronický obchod by tak měl možnost vyrovnat se ostatním zemím, kde je noční práce již povolena.

Belgie přichází o 1 miliardu eur ročně a 6 000 pracovních míst ročně.

Podle průzkumu zaměstnavatelské organizace Federace belgických podniků přichází Belgie v současnosti o 1 miliardu eur a 6 000 pracovních míst ročně. Kvůli přísným pravidlům údajně neumožňují internetovým prodejcům růst a nedostávají dostatek příležitostí stát se předními hráči na trhu elektronického obchodu. Proto v současné době neexistují žádné národní podniky, které by mohly konkurovat gigantům, jako jsou Bol.com a Amazon.

Každá třetí objednávka je vyřizována v zahraničí

Noční práce bude povolena na příští rok a půl. Poté má vláda a odbory důkladně vyhodnotit situaci a následně vytvořit upravené mzdové a pracovní podmínky.

V distribučních centrech za hranicemi bylo vytvořeno 20 000 pracovních míst.

Podle Federace obchodu a služeb Comeos je tato změna nezbytná. “Spočítali jsme, že v posledních letech vzniklo v distribučních centrech hned za hranicemi 20 000 pracovních míst. Každá třetí online objednávka pochází ze zahraničí, to musíme změnit,” řekl Dominique Michel, generální ředitel společnosti Comeos.

“Ačkoli se jedná o krok správným směrem, posílení odvětví elektronického obchodu v Belgii bude stále náročným procesem. Flexibilita v organizaci práce se netýká jen noční práce, ale také organizace práce během dne. K dalšímu rozvoji belgického elektronického obchodu a vytváření pracovních míst v naší zemi budou zapotřebí další opatření.”

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+