4min. doba čtení

Týdenní přehled: Zalando žaluje Evropskou komisi, Pilulka čelí změnám a Tomáš Čupr zakládá investiční skupinu

Přinášíme vám další týdenní přehled novinek z oblasti elektronického obchodování. Česko čeká dvouciferný nárůst cen televizní reklamy pro rok 2024, internetový gigant Zalando žaluje Evropskou komisi a Pilulka po neúspěšném druhém kole úpisu akcií přichází s konsolidačními opatřeními.

Týdenní přehled: Zalando žaluje Evropskou komisi, Pilulka čelí změnám a Tomáš Čupr zakládá investiční skupinu

Přehled novinek

Spolkový soudní dvůr v Německu se bude poprvé zabývat reformou, která má umožnit orgánům pro hospodářskou soutěž včasnější a účinnější kontrolu velkých podniků. Podle předmětných právních předpisů mohou úřady podnikat kroky proti společnostem, které mají zásadní význam pro hospodářskou soutěž na všech trzích. Internetový prodejce Amazon zařazení do této kategorie odmítl.

Internetový gigant Zalando žaluje Evropskou komisi. Německá společnost Zalando minulý týden napadla Evropskou komisi u soudu kvůli tomu, že ji komise v souvislosti s novými a přísnými pravidly Evropské unie pro internetový obsah zařadila do stejné kategorie jako Google a Meta Platforms. Evropská unie přijala v loňském roce pravidla pro regulaci internetového provozu s cílem posílit dohled nad rychle se rozvíjejícím virtuálním prostředím, zlepšit dodržování práv uživatelů a omezit vliv největších společností.

zdroj: Depositphotos

Novinky z Youtube kanálu Ecommerce Bridge
Přihlásit se k odběru

Belgické internetové obchody loni dosáhly obratu 13,8 miliardy eur, což je o 18 % více než v roce 2021. Počet belgických internetových obchodů se zvýšil z 56 642 na 57 221 a zůstal tak relativně stabilní. Belgické internetové obchody provedly v roce 2022 více než 165 milionů transakcí a jejich počet byl o 10 % vyšší než v předchozím roce.

Společnost Pilulka dokončila druhé kolo úpisu akcií. To neproběhlo vůbec dobře a společnost nyní přichází s konsolidačními opatřeními. Mezi hlavní kroky patří sloučení různých oddělení v rámci skupiny do jedné mezinárodní struktury, propuštění zaměstnanců ve třech zemích a stažení z trhu v Rumunsku. Těmito opatřeními chce společnost ušetřit 100 milionů korun ročně.

zdroj: Pilulka, Petr a Martin Kasovci

Obrat rakouského tržiště s repasovanou elektronikou přesáhl 1 miliardu eur. Společnost Refurbed byla v Rakousku založena teprve před šesti lety, v roce 2020 dosáhla obratu 100 mil. Kč a tvrdí, že je jedním z nejrychleji rostoucích tržišť svého druhu v Evropě. Refurbed v současné době působí na osmi trzích v Evropě.

Zisk oděvního řetězce H&M ve druhém čtvrtletí klesl, ale překonal očekávání trhu i analytiků. Maloobchodní řetězec H&M dosáhl provozního zisku 4,74 miliardy švédských korun (401,87 milionu eur), což je o 4,8 % méně než ve stejném období předchozího obchodního roku. I přes pokles je však výsledek lepší, než se očekávalo. Analytici očekávali pokles provozního zisku na 4,07 miliardy švédských korun. Akcie společnosti po zveřejnění výsledků vyskočily o 17 procent.

Znáte nástroj Performance max od Googlu a nahradí PPC specialisty umělá inteligence? I o tom nám pověděl Lukáš Hvizdoš, specialista na online marketing ze společnosti 6clickz. V rozhovoru se mimo jiné dozvíte, proč mají specialisté stále své místo na trhu a jak umí maximalizovat výsledky práce s tímto zdánlivě dokonalým nástrojem.

zdroj: Lukáš Hvizdoš

Týdenní podcast UPdate

Rýchlovky:

Wood & Company investovala do Footshopu půl miliardy korun a získala 48,5% podíl v království tenisek. Footshop použije získaný kapitál na rozvoj strategických aktivit, rozšíření kamenných prodejen a posílení značky.

Tomáš Čupr zakládá investiční skupinu TCF Capital. Ta by měla do roku 2030 spravovat společnosti ve střední a východní Evropě v hodnotě přibližně 5 miliard eur. Chce se zaměřit na výrobu, digitální technologie, maloobchod a potravinářství.

Dvouciferné zvýšení cen televizní reklamy pro rok 2024 oznámili hlavní hráči na českém trhu televizní reklamy. TV Nova a agentura Media Club, která patří do skupiny Prima TV.

T-Mobile a J&T podaly žaloby na Unicorn. Pohledávky největších věřitelů zkrachovalého eshopu činí více než 5 miliard korun.

Vinted se ve Velké Británii rychle rozrůstá. Za osmnáct měsíců zvýšil své tržby osmkrát a v počtu bezhotovostních transakcí dokonce předstihl populární řetězec Primark.

Platforma společnosti Google testuje nabídku online her, která by mohla uživatelům poskytnout možnost hrát hry prostřednictvím webových stránek YouTube. Stalo se tak pouhých šest měsíců poté, co společnost Google oficiálně ukončila provoz své cloudové herní služby Stadia.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Počet e-shopů roste. Od ledna jich přibylo o třetinu více než loni
3min. doba čtení

Počet e-shopů roste. Od ledna jich přibylo o třetinu více než loni

V lednu zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárůst nových internetových obchodů, kdy meziročně vzrostl jejich počet o 30 %. Čelo kategorií letos opanoval segment hobby s 18% podílem na nově vzniklých e-shopech. Následují dlouhodobě oblíbené segmenty oblečení a potraviny. Odborníci také zejména v poslední době registrují zvýšený zájem majitelů kamenných prodejen o vstup do online […]

Redakce Redakce
Přečíst článek
Temu a další zahraniční obři zdražují reklamu českým e-shopům, těm klesá průměrná objednávka
2min. doba čtení

Temu a další zahraniční obři zdražují reklamu českým e-shopům, těm klesá průměrná objednávka

Česká e-commerce se postupně vzpamatovává z loňských poklesů, přesto se pořád potýká s několika problémy. Nedávný příchod zahraničních gigantů na český trh znamená nejen větší konkurenci, ale i drahou online reklamu. Především menší e-shopy bez marketingových agentur a specialistů mají situaci o to těžší.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+