4min. doba čtení

Týdenní přehled Ecommerce Bridge

Tentokrát se v rámci novinek z e-commerce podíváme i do Latinské Ameriky, povíme si o tom, že programovat se lze naučit i pomocí obyčejných panenek a opět vám dáme tip na inspirativní rozhovor.

Týdenní přehled Ecommerce Bridge

Přehled novinek

Přinášíme vám stručný přehled e-commerce v Latinské Americe. Covid-19 měl obrovský vliv na nákupní zvyklosti spotřebitelů, možná větší než v kterémkoli jiném regionu světa. Nakupování online se stalo naprostou nezbytností. Tyto zvyky přetrvávají a Latinská Amerika se stává jedním z nejrychleji rostoucích trhů elektronického obchodu. Mezi nejvýznamnější online trhy patří Argentina, Brazílie, Chile, Kolumbie, Kostarika, Mexiko, Panama a Peru. Podle průzkumů společnosti RetailX má 79 % populace přístup k internetu a 50 % populace využilo v loňském roce možnost nakupovat online. Zatímco Kostarika, Panama a Peru mají kvůli nízkému počtu obyvatel omezené příjmy z elektronického obchodu, Brazílie, Mexiko, Argentina, Chile a Kolumbie vykazují působivý růst.

zdroj: Pexels

Kvůli nedokončeným nákupům stojí v opuštěných košících miliony eur. Podle statistik až dvě třetiny zákazníků nedokončí nákup a opustí e-shop těsně před zaplacením. Jaké faktory ovlivňují naše nákupní chování a lze předcházet nedokončeným nákupům? Vysoké dodatečné poplatky, povinná registrace nebo komplikovaný platební proces jsou překážkami pro zákazníky, které je třeba odstranit.  Více informací se dozvíte v článku „Jak eliminovat nedokončené nákupy“.

Start-up E-liza Dolls se sídlem v Berkeley se snaží vyrovnat s rodovou propastí tím, že pomáhá mladým dívkám učit se programovat pomocí panenek. Elisa Kosoy přišla s nápadem na panenky v roce 2017, když pracovala v laboratoři umělé inteligence MIT, přičemž osazenstvo laboratoře tvořili převážně muži. Panenky E-liza se ovládají pomocí hardwaru zabudovaného v každé panence. Zařízení má obrazovku a je vybaveno technologií Bluetooth pro příjem kódů prostřednictvím doprovodné aplikace. E-liza Dolls v současné době jedná s výrobci a plánuje zahájit prodej na Kickstarteru na začátku roku 2023.  

Zdroj: Newsfoto

Ve druhé části rozhovoru s freelancerem Andrejem Pekárikem, specialistou na e-mailový marketing, jsme si povídali o newsletterech jako takových a práci s nástroji pro e-mailing. Dozvíte se také, zda byste právě vy měli ve svém e-shopu tuto oblast hrotit, nebo ne. Chcete vědět, jak správně vybrat dodavatele na e-mailingový nástroj? Podívejte se na rozhovor Štefana Polgáriho a Andreje Pekárika v multimédiích na ecommercebridge.cz.

Fintech start-upy již nějakou dobu narušují jinak konzervativní bankovní sektor. Jedním z těchto start-upů je česká společnost Lemonero, která bude nabízet své služby v Nizozemsku. Společnost Lemonero zároveň oznámila, že v příštím roce plánuje expanzi v Německu a Rakousku. Lemonero poskytuje finanční prostředky malým a středním e-commerce podnikům. Firmy mohou požádat o úvěr až do výše 40 000 eur. Zákazníci mohou prostřednictvím platformy nahrát své dokumenty a podepsat smlouvu online, načež podání žádosti trvá celkem 10 minut.

Internetový obchod Zalando překonal další významný milník. Počet aktivních zákazníků se meziročně zvýšil o 8 % a poprvé překročil hranici 50 milionů.  Počet členů věrnostního programu Plus se oproti loňskému roku téměř ztrojnásobil. Ve čtvrtletní zprávě se uvádí, že společnost přijala účinná opatření ke zvýšení ziskovosti, která pomohla zlepšit výsledky a zmírnit současnou nepříznivou náladu spotřebitelů. Jedním z opatření je zavedení minimální hodnoty objednávky. Další opatření zahrnovala zvýšení efektivity marketingu, evropskou logistickou síť a snížení zásob. Rovněž i rozšíření partnerství s Nike a společností Sephora.

Zdroj: Zalando

Dnešní Ecommerce bridge update uzavírá rozhovor s Radkem Kludem, generálním ředitelem společnosti BaseLinker pro Českou republiku a Slovensko. Závod o růst tržeb se mírně uklidnil a e-shopy se zajímají o úspory nákladů a optimalizaci svých e-commerce projektů. V rozhovoru se dozvíte 5 tipů pro zlepšení fungování e-shopu, kam se e-shopy mohou ještě posunout v optimalizaci a po jakých službách bude vyšší poptávka.

Pravidelně pro vás sledujeme svět e-commerce. Pokud se vám tento krátký přehled novinek líbil, budeme rádi, když ho budete sdílet na svých sociálních sítích.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+