3min. doba čtení

Jak učit dívky programování? Startup E-lisa Dolls používá panenky

Startup E-liza Dolls se sídlem v Berkeley řeší genderové rozdíly v oblasti STEM (věda, technologie, inženýrství a matematika) tím, že pomáhá mladým dívkám učit se programovat pomocí panenek.

Jak učit dívky programování? Startup E-lisa Dolls používá panenky

Žena v “mužském světě”

Startup založila v roce 2021 Eliza Kosoy, doktorandka Kalifornské univerzity v Berkeley, která se zaměřuje na propojení vývoje dětí a umělé inteligence. Kosoy přišla s nápadem na panenky v roce 2017, když pracovala v laboratoři umělé inteligence MIT. V laboratoři byli převážně muži.

Ambiciózní doktorandka si uvědomila, že pokud by budoucnost umělé inteligence a technologií navrhovala jen určitá skupina lidí, bylo by to pro ni přínosné, a proto ji napadlo vymyslet způsob, jak by se mladé dívky mohly naučit programovat.

zdroj: E-liza Dolls

Technické hračky pro dívky

Bez ohledu na to, co si lidé myslí o genderových hračkách, cílem panenek E-liza je pomoci dívkám, aby se cítily sebevědomě při propojování oborů STEM, a poskytnout produkt, který je určen speciálně pro ně.

Trh je plný technických hraček, které jsou určeny a prodávány pro chlapce. S těmito hračkami si samozřejmě mohou hrát i dívky, ale některé mohou dát přednost hře s něčím, co je určeno pro ně.

“Chceme mladé dívky seznámit s technologickými koncepty a povzbudit je ke kreativnímu myšlení prostřednictvím hardwaru a softwaru, aby nebyly ovlivněny generačními stereotypy,” uvedla Kosoy. “Rodiče mají tak málo možností, že mají pocit, že musí své dcery nutit hrát si s produkty STEM určenými pro chlapce, aby je přivedli na cestu STEM. Věříme, že holčičky nemusí obětovat své zájmy, aby si mohly hrát se vzdělávacími hračkami STEM.”

zdroj: E-liza Dolls

Sériová výroba je plánována na příští rok

E-liza Dolls v současné době jedná s výrobci a plánuje zahájit prodej na Kickstarteru na začátku roku 2023. Po prvním spuštění na Kickstarteru plánuje společnost oficiální uvedení produktu na trh v polovině roku 2023.

Panenky E-liza se ovládají pomocí hardwaru zabudovaného v každé panence. Zařízení má obrazovku a je vybaveno technologií Bluetooth pro příjem kódů prostřednictvím doprovodné aplikace. Dívky mohou připojit různé senzory nebo použít vestavěné senzory ke kódování panenky. Mohou vytvářet různé funkce, například pomocí senzoru přiblížení vytvořit bezpečnostní alarm pro svůj pokoj nebo vytvořit detektor pravdy pomocí senzoru srdečního tepu.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+