4min. doba čtení

Týdenní přehled Ecommerce Bridge

Dnes si povíme o úvěru, který eBay začne nabízet v Německu, nabídneme vám část rozhovoru s Michaelou Kasperovou ze společnosti Top-obaly a také si povíme, co má marketingová strategie společného se slavným biblickým příběhem o Davidovi a Goliášovi.

Týdenní přehled Ecommerce Bridge

Přehled novinek

Alibaba se prostřednictvím své společnosti Lazada Group chystá vstoupit do Evropy. V posledních letech se společnost potýkala s řadou neúspěchů, napjatými vztahy s vlastní vládou a zaostávala ve svém globálním úsilí. Alibaba chce nyní konkurovat Amazonu a Zaalandu na evropském kontinentu. Odborníci agentury Bloomberg se shodují, že tento krok znamená oživení jejího globálního úsilí.

zdroj: Lazada, James Z. Dong

Co mají společného marketingová strategie a příběh Davida a Goliáše? I o tom hovoří marketingová specialistka Naďa Kacerová. Tento příběh je dokonalým příkladem toho, jak by mělo vypadat strategické uvažování o budoucnosti vaší firmy a značky. Nestačí mít jen odvahu a dobrý nápad. Abyste se přiblížili svému cíli, musíte analyzovat, plánovat a proniknout do detailů. V článku na webu ecommercebridge.cz se také dozvíte, proč má smysl být dobrým pozorovatelem a proč WalMart dominuje již celé desetiletí.

Společnost eBay začne poskytovat úvěry svým prodejcům v Německu. Spolupráce německé pobočky eBay s online poskytovatelem půjček Iwoca je dobrou zprávou zejména pro partnery tržiště. Prodejci získají přístup k finančním prostředkům do 24 hodin od podání žádosti a očekává se, že flexibilní splácení bude velkou výhodou. Pokud v daném měsíci prodáte méně, bude splátka nižší. Pokud prodáte více, můžete svůj úvěr ještě navýšit. Služba se nazývá eBay Flexi-Kapital a prodejcům poskytne prostředky až do výše 1 milionu eur.

zdroj: eBay

Michaela Kašperová, marketingová specialistka z úspěšné společnosti Top-Obaly, nám v rozhovoru pro časopis Ecommerce Bridge prozradila, jak je to s ekologií obalů doopravdy. Stačí nahradit plast papírem? Proč se téma ekologie v elektronickém obchodě dostává do popředí? A co je to kompostovatelná obálka? Chcete-li se například dozvědět, proč to nekončí u papírových obalů, klikněte na rozhovor “Jak posílat balíky opravdu ekologicky”.

V souvislosti s rostoucí inflací žádá španělská vláda o pomoc potravinářské řetězce. Ministryně práce Yolanda Diazová minulý týden oznámila, že usiluje o dohodu se supermarkety a společnost Carrefour Spain na výzvu během několika dní zareagovala. Carrefour bude španělským spotřebitelům prodávat košík 30 základních potravin za 30 eur. Nový koš bude obsahovat konzervy, těstoviny, olej a kávu. Generální ředitel společnosti Alexandre de Palmas uvedl, že “současná situace vyžaduje účinná a efektivní opatření”.

Na stránkách ecommercebridge.cz najdete velmi inspirativní příběh mladého Egypťana Mohameda Abdeldayema, který založil startup Dresscode. Tento muž patří ke čtvrté generaci obchodníků s textilem a jeho společnost přichází s inovativním modelem direct-to-customers. Svým zákazníkům nabízí zboží přímo z výroby a snižuje množství odpadu na základě předběžných objednávek. Společnost se zaměřuje na generaci Z a její návrháři vytvářejí každý měsíc více než 200 nových návrhů na základě aktuálních mikrotrendů. Startup nedávno podepsal partnerskou smlouvu se společností Elle Paris o výrobě a prodeji značky Elle v regionu Blízkého východu a Afriky.

zdroj: Dresscode, CEO Mohamed Abdeldayem 

Instagramu hrozí v Irsku vysoká pokuta 405 milionů eur. Orgány Evropské unie pro ochranu osobních údajů rozhodly o dlouhotrvající stížnosti na způsob, jakým Instagram nakládá s údaji dětí. Ty jsou vždy citlivým tématem nejen pro rodiče, společnost, ale i úřady. Pokuta se týká porušení obecného nařízení EU o ochraně osobních údajů (GDPR). Očekává se, že odůvodnění pokuty pro Instagram bude zveřejněno v nadcházejících dnech.

Dnes se loučíme s pozitivními zprávami. Affiliate marketing je poprvé součástí zprávy IAB Slovakia o výdajích na digitální reklamu. Na Slovensku bylo v první polovině roku 2022 vynaloženo na online reklamu 87 milionů eur. V meziročním srovnání s prvním pololetím roku 2021 zaznamenaly výdaje na online reklamu 10% nárůst. Poprvé je ve zprávě zahrnut také affiliate marketing s 2% podílem na celkových výdajích. Tento zdroj reklamy si našel své stabilní místo a agentura Dognet, která je jasnou jedničkou v affiliate marketingu a dvojkou v regionu střední a východní Evropy, má na svém kontě další úspěšný milník.

Jsme na konci. Pokud se vám toto krátké shrnutí elektronického obchodování líbilo, sdílejte ho prosím se svými přáteli. Denně vám přinášíme novinky z oblasti elektronického obchodování, stačí se přihlásit k odběru našeho denního zpravodaje.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+