2min. doba čtení

Alibaba přichází do Evropy prostřednictvím společnosti Lazada

Podle zprávy agentury Bloomberg oznámila skupina Lazada Group společnosti Alibaba, že se chystá vstoupit do Evropy. Alibaba ve svém globálním úsilí mírně zaostává za svými konkurenty a Lazada se má stát vstupní branou na evropský trh elektronického obchodování, kde se setká s hráči, jako jsou Amazon a Zalando.

Alibaba přichází do Evropy prostřednictvím společnosti Lazada

Oživení globálního úsilí a upevnění naší pozice

V roce 2016 Alibaba upevnila svou pozici v jihovýchodní Asii převzetím kontroly nad společností Lazada. V roce 2017 spoluzakladatel společnosti Jack Ma prohlásil, že Alibaba by se jednoho dne mohla stát pátou největší ekonomikou na světě a obsluhovat přibližně 2 miliardy lidí. Po pandemii doprovázené vládními zásahy a poklesem ekonomiky zaznamenala společnost Lazada nižší míru růstu. Agentura Bloomberg uvádí, že sám Ma se stal terčem zájmu Pekingu poté, co miliardář v roce 2020 veřejně kritizoval čínský bankovní systém ovládaný státem.

Odborníci agentury se však shodli, že tento krok znamená oživení globálních aktivit společnosti Alibaba, které v posledních letech zpomalily. Do své společnosti Lazada v jihovýchodní Asii investovala 912,5 milionu dolarů, čímž její letošní kapitálový příliv dosáhl 1,3 miliardy dolarů. Podle generálního ředitele Lazada Group Jamese Donga budou konkrétní plány společnosti záviset na makroekonomických a tržních podmínkách.

Společnost investuje do fintech a logistiky

Struktura konglomerátů je někdy pro běžného pozorovatele nepřehledná. Mateřská společnost vlastní různé podíly v několika společnostech a posiluje tak svou pozici. Jednou z nejnovějších a nejvýznamnějších investic společnosti Lazada je nedávné financování indonéského poskytovatele digitální peněženky DANA v celkové výši 304,5 milionu USD.

Společnost DANA je částečně vlastněna skupinou Ant Group Jacka Ma a v rámci rozšiřování svého portfolia plánuje nabízet půjčky, správu majetku a pojištění. Touto investicí indonéský startup také posílil své vazby na společnost Alibaba, která vlastní 30 % společnosti Ant Group.

Andy Huang, ředitel logistiky ve společnosti Lazada Group, uvedl, že logistika elektronického obchodování je klíčovým tématem pro růst skupiny: “Na základě výše uvedených trendů se zdá, že příchod nových logistických hráčů a technologií bude hrát klíčovou roli ve zrychlující se poptávce po elektronickém obchodování.

Uvidíme, zda se stejná strategie asijské společnosti uplatní a prosadí i na evropském trhu.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Češi se nebojí zkoušet nové e-shopy a svoji ekonomickou situaci vnímají lépe, ukázal výzkum APEK
3min. doba čtení

Češi se nebojí zkoušet nové e-shopy a svoji ekonomickou situaci vnímají lépe, ukázal výzkum APEK

Loajalita zákazníků v on-line prostředí je každým rokem silnější a pro e-shopy důležitá. I tak mají nadále nové kvalitní internetové obchody slibnou šanci na trhu uspět. Jak totiž ukázal výzkum Asociace pro elektronickou komerci (APEK), čtyři z deseti internetových nakupujících jen v letošním prvním čtvrtletí vybrali pro svůj nákup z jejich pohledu dosud nevyzkoušený e-shop.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+