2min. doba čtení

Affiliate marketing je poprvé součástí reportu výdajů do digitální reklamy od IAB Slovakia

Na Slovensku se v prvním pololetí roku 2022 proinvestovalo do internetové reklamy 87 milionů eur. V meziročním srovnání s prvním pololetím 2021 výdaje do online reklamy zaznamenaly 10% růst. Poprvé se nachází v reportu i affiliate marketing se 2% podílem na celkových výdajích. 

Affiliate marketing je poprvé součástí reportu výdajů do digitální reklamy od IAB Slovakia

Interactive Advertising Bureau (IAB) Slovakia již od roku 2007 mapuje slovenský trh a rozpočty, které se proinvestují v rámci digitálních médií. Po několika letech růstu se do tabulek dostal i affiliate marketing, který jen za první pololetí 2022 zaznamenal obrat skoro 2 miliony eur.

Místo mezi nejlepšími formáty reklamy

„Konečně se po několika letech podařilo zařadit affiliate mezi renomované zdroje slovenské reklamy,” říká Štefan Polgári, Managing Director affiliate sítě Dognet.

Dognet již od roku 2013 působí jako lokální CEE hráč. Aktuálně spravuje více než 900 affiliate kampaní v celé Evropě. Mezi jeho klienty patří e-commerce prodejci jako Alza, Mall, 4Home, ale i e-shopy retailových prodejců jako Möbelix či Lidl. Dognet klientům přinesl v roce 2021 přes 1,3 milionu prodejů. Na Slovensku je Dognet na poli affiliate marketingu jednoznačný leader a v rámci CEE je tržní dvojka.

 Do celkového součtu jsou zařazeny i globální sítě jako Awin, TradeDoubler, Commision Junction či čeští hráči působící na Slovensku – eHub a AffiliatePort. Zohledněny jsou i samostatné affiliate programy prodejců. 

„Už několik let sledujeme vývoj affiliate marketingu na Slovensku. Obecně vývoj v oblasti e-commerce zažívá spolu s affiliate dynamický růst, a proto jsme se rozhodli tomuto segmentu vytvořit vlastní kategorii. V nejbližší době bychom se tomuto segmentu rádi věnovali více také na našich pravidelných IAB budíčcích.” Matej Kolarovský, předseda správní rady IAB Slovakia. Více v tiskovém centru IAB Slovakia.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bez publisherů by affiliate marketing a miliony konverzí neexistovaly. Publisheři jsou pro inzerenty klíčoví
4min. doba čtení

Bez publisherů by affiliate marketing a miliony konverzí neexistovaly. Publisheři jsou pro inzerenty klíčoví

Dnes existují tisíce reklamních systémů, v nichž platí inzerent za kliknutí. Někdy to jsou centy, ale může to být i několik eur za jediný klik. Přesto existuje a je stále silnější affiliate marketing a affiliate projekty. Ty nosí zapojeným inzerentům miliony konverzí ročně, a to jen na provizní bázi. Nejsou to kliknutí ani zobrazení, za […]

Přečíst článek
2min. doba čtení

Affiliate marketing

Popsat affiliate marketing je vlastně jednoduché. Na jedné straně máte inzerenta, teda zpravidla e-shop. Na druhé straně je publisher – tedy affiliate partner, který má navštěvovanou stránku. Uprostřed je affiliate síť nebo samostatný affiliate program, ve kterém se obě tyto strany setkávají.

Přečíst článek
Nová kniha pro marketéry od 51 autorů je na světě
3min. doba čtení

Nová kniha pro marketéry od 51 autorů je na světě

Po úspěšné knize Online marketing – tvorba vydělávajícího webu, po podprůměrně úspěšné Tvorba úspěšného a vydělávající blogu jsme v Dognetu připravili zbrusu novou knihu. Tentokrát není primárně o affiliate marketingu, ale pro celý online a e-commerce trh. Je to 123 tipů pro online a affiliate marketing.

Štefan Polgári Štefan Polgári
Co-founder Ecommerce Bridge
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+