2min. doba čtení

Affiliate marketing je poprvé součástí reportu výdajů do digitální reklamy od IAB Slovakia

Na Slovensku se v prvním pololetí roku 2022 proinvestovalo do internetové reklamy 87 milionů eur. V meziročním srovnání s prvním pololetím 2021 výdaje do online reklamy zaznamenaly 10% růst. Poprvé se nachází v reportu i affiliate marketing se 2% podílem na celkových výdajích. 

Affiliate marketing je poprvé součástí reportu výdajů do digitální reklamy od IAB Slovakia

Interactive Advertising Bureau (IAB) Slovakia již od roku 2007 mapuje slovenský trh a rozpočty, které se proinvestují v rámci digitálních médií. Po několika letech růstu se do tabulek dostal i affiliate marketing, který jen za první pololetí 2022 zaznamenal obrat skoro 2 miliony eur.

Místo mezi nejlepšími formáty reklamy

„Konečně se po několika letech podařilo zařadit affiliate mezi renomované zdroje slovenské reklamy,” říká Štefan Polgári, Managing Director affiliate sítě Dognet.

Dognet již od roku 2013 působí jako lokální CEE hráč. Aktuálně spravuje více než 900 affiliate kampaní v celé Evropě. Mezi jeho klienty patří e-commerce prodejci jako Alza, Mall, 4Home, ale i e-shopy retailových prodejců jako Möbelix či Lidl. Dognet klientům přinesl v roce 2021 přes 1,3 milionu prodejů. Na Slovensku je Dognet na poli affiliate marketingu jednoznačný leader a v rámci CEE je tržní dvojka.

 Do celkového součtu jsou zařazeny i globální sítě jako Awin, TradeDoubler, Commision Junction či čeští hráči působící na Slovensku – eHub a AffiliatePort. Zohledněny jsou i samostatné affiliate programy prodejců. 

„Už několik let sledujeme vývoj affiliate marketingu na Slovensku. Obecně vývoj v oblasti e-commerce zažívá spolu s affiliate dynamický růst, a proto jsme se rozhodli tomuto segmentu vytvořit vlastní kategorii. V nejbližší době bychom se tomuto segmentu rádi věnovali více také na našich pravidelných IAB budíčcích.” Matej Kolarovský, předseda správní rady IAB Slovakia. Více v tiskovém centru IAB Slovakia.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Trh klesá, no affiliate síť Dognet hlásí meziroční nárůst výkonu Black Friday
6min. doba čtení

Trh klesá, no affiliate síť Dognet hlásí meziroční nárůst výkonu Black Friday

Black Friday je jednou z největších a nejdůležitějších událostí pro celý segment e-commerce. Již mnoho let se nejedná pouze o jeden den, ale obvykle o celý týden, který se nazývá “Black week”. V podstatě však e-shopy nasazují slevy již od začátku listopadu. Proto je listopad nejsilnějším měsícem e-commerce sezóny.

Zuzana Riglerová Zuzana Riglerová
Key Relationship Manager
Přečíst článek
Dognet posiluje na maďarském trhu a vydává exkluzivní expanzní guideline na podporu affiliate publisherů
3min. doba čtení

Dognet posiluje na maďarském trhu a vydává exkluzivní expanzní guideline na podporu affiliate publisherů

Affiliate síť Dognet podporuje affiliate marketing již více než 10 let nejen na Slovensku, ale i v sousedních zemích a na Balkáně. Protože síť dlouhodobě pozoruje nevyužitý potenciál maďarského trhu, představila letos v létě novou iniciativu nazvanou expanzní guideline. V něm publisheri najdou vše, co by mohli potřebovat při expanzi na tento trh s partnerskými projekty.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+