2min. doba čtení

Společnost eBay Německo začíná poskytovat úvěry svým prodejcům

Společnost eBay Německo spouští řešení financování s online poskytovatelem půjček Iwoca. Služba půjček se nazývá eBay Flexi-Kapital by Iwoca. Prodejci na trhu tak získají přístup k financování do 24 hodin od podání žádosti.

Společnost eBay Německo začíná poskytovat úvěry svým prodejcům

Kapitál do výše 1 milionu eur

Prodejci marketplace eBay mohou žádat o půjčky na provozní kapitál ve výši od 2 500 do 1 milionu eur. Většina schvalování půjček probíhá automatizovaně v reálném čase, což znamená, že prodejci obdrží finanční prostředky do 24 hodin od podání žádosti. Služby jsou bezúročné, místo toho obchodníci platí jednorázový fixní poplatek.

Podle platformy budou splátky půjček flexibilní, protože jsou vázány na tržby. Prodejci, kteří v daném měsíci dosáhnou nižšího prodeje, budou splácet méně. Na druhou stranu, když je poptávka po produktech vyšší, mohou svůj úvěr ještě zvýšit. To jim pomůže rychleji růst.

Prodejci mohou požádat o financování na svém portálu pro prodejce. Německý poskytovatel online půjček Iwoca přispěje svou infrastrukturou pro úvěrové financování.

Flexibilita v napjatých časech

“Díky službě eBay Flexi-Kapital nabízíme našim prodejcům snadný přístup k financování. Celý proces je rychlý a nekomplikovaný: od pohodlné, plně digitální žádosti přes včasné rozhodnutí a platbu až po flexibilní splácení na základě prodeje,” řekl Oliver Klinck, generální ředitel eBay Německo. “S naší novou nabídkou úvěrů pomáháme našim komerčním prodejcům tam, kde provozují své podnikání. Tímto způsobem, zejména v dynamičtějším tržním prostředí, vytváříme potřebnou flexibilitu, abychom mohli čelit problémům s dodávkami nebo rostoucím cenám energie.”

Podle průzkumu společnosti Iwoca je potřeba financování v maloobchodních společnostech v porovnání s ostatními odvětvími v Německu nadprůměrná. Nejméně 31 % respondentů uvedlo, že v uplynulém roce potřebovali rychlý a snadný přístup k úvěru, aby mohli produktivněji provozovat své podnikání. V ostatních odvětvích tento názor vyjádřili pouze 2 z 10 respondentů.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+