2min. doba čtení

Wish přesedlal na zelenou vlnu, bude vykupovat starou techniku

Známý prodejce levného čínského zboží Wish přichází s novinkou, která zákazníkům umožní vyměnit použité technické vybavení za peníze.

Wish přesedlal na zelenou vlnu, bude vykupovat starou techniku
Zdroj: Depositphotos

Ve spolupráci s poskytovatelem repasovaného zboží Remarketed spustí společnost Wish program Wish Trade-In, který zákazníkům umožní vyměnit použité technické vybavení za hotovost. Program bude spuštěn v Nizozemsku a časem se rozšíří do dalších evropských zemí.

Wish Trade-In umožňuje nezávazně vyměnit použité smartphony, tablety, notebooky, chytré hodinky a další stará technická zařízení za hotovost, a to bez závazků vůči platformě Wish. Společnost Wish pak vybrané předměty zrenovuje a následně prodá na své platformě. Zákazníci si tak budou moci koupit novou technologii za nižší cenu.

“Společnost Remarketed poskytne zákazníkům okamžité odhadované ocenění náhrady na základě stáří a stavu zařízení. Zákazníci pak mohou své zařízení bezplatně odeslat a po jeho obdržení a ověření bude provedena platba. Vybraný počet repasovaných zařízení pak bude prodán na serveru Wish,” uvádí platforma.

Novinky z Youtube kanálu Ecommerce Bridge
Přihlásit se k odběru

Prodloužením životnosti výrobku chce společnost Wish přispět ke snížení množství elektronického odpadu. Tento přístup je stále žádanější a recommerce je na vzestupu v různých formách – od C2C platforem až po výkup použitých výrobků, jak to dokázal i takový gigant, jako je Amazon.

Wish se v minulosti potýkal s problémy, když musel přistoupit na propouštění a opustit některé země. Společnost nevyužila období pandemie, nepodařilo se jí dosáhnout dobrých výsledků a od druhého čtvrtletí roku 2019 nevykázala čistý zisk.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Co si myslí Češi o AI při nakupování módy?
3min. doba čtení

Co si myslí Češi o AI při nakupování módy?

V roce 2023 jsme byli svědky průlomu v generativních systémech založených na umělé inteligenci (AI), sahajícího od telefonických rozhovorů s virtuálními operátory až po automaticky personalizovaná doporučení produktů a virtuální nákupní asistenty. Algoritmy strojového učení jsou dnes všudypřítomné, ale jak se k adopci umělé inteligence ve světě módy staví čeští spotřebitelé? Jaké nové nástroje znají […]

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+