2min. doba čtení

E-shop prodávající levné čínské zboží se neuchytil. Wish zavelel na ústup

Společnost Wish se připravuje na velké změny: online platforma, která levně prodává zejména čínské výrobky, propustí 15 % zaměstnanců a stěhuje se ze 79 zemí včetně Evropy. 

E-shop prodávající levné čínské zboží se neuchytil. Wish zavelel na ústup

Wish se ztenčuje do nových čísel 

Původně se zdálo, že velké stahování ovlivní i celou Evropu. Tyto spekulace společnost Wish dementovala ve svém prohlášení. Minulý víkend totiž platforma oznámila, ze kterých zemí odchází. Česko a Slovensko mezi nimi nejsou. 

Inzerenti omezili výdaje na reklamu a tržby společnosti Wish klesly ve čtvrtém kvartálu 2021 o 64 % na 289 milionů USD. Společnost Wish ukončila rok se ztrátou 23 milionů USD. Rok předtím dosáhly ztráty až 95 milionů USD. 

„Potřebujeme nové myšlení, které nás nasměruje zpět k možnému růstu,“ řekl nový generální ředitel společnosti Wish. 

„Tato čísla hovoří o tom, že potřebujeme nové myšlení, které nás nasměruje zpět k možnému růstu,“ řekl nový generální ředitel společnosti Wish Vijay Talwar. Americká platforma s převážně čínskými výrobky proto projde zásadní reorganizací. 

„V rámci dlouhodobého závazku společnosti Wish pomáhat našim obchodníkům uspět je nezbytné, abychom podporovali růst na trzích, kde máme nejlepší pozici k tomu, abychom obchodníkům pomohli prosperovat. Jelikož se snažíme o úspěch na klíčových trzích, je třeba přesunout pozornost z trhů, kde podle nás není návratnost úsilí obchodníků i společnosti Wish optimální,“ uvádí Wish ve svém prohlášení. 

Kdo má zájem o levné a nekvalitní zboží?

Wish se specializuje na velmi levné zboží z Číny, a to je komplikace. Ve Francii byla ve vyhledávačích a obchodech s aplikacemi platforma nedávno zakázána, protože společnost měla prodávat nebezpečné výrobky. 

Přesto se online prodejce v Evropě drží. Platforma dokonce důrazně doporučuje svým prodejcům, aby pokračovali v prodeji v zemích jako je Belgie, Nizozemsko a Německo. Země, ze kterých odchází, jsou zejména z Afriky a Latinské Ameriky.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
2min. doba čtení

Změny ve vedení skupiny Rohlik

Skupina Rohlik rozšiřuje svůj manažerský tým. Ředitel české pobočky Olin Novák byl jmenován generálním ředitelem pro mezinárodní obchod. Na palubu nastoupil také Martin Beháň, který vedl Tesco v Polsku.

Redakce Redakce
Přečíst článek
6min. doba čtení

Týdenní přehled Ecommerce Bridge

Dnes se podíváme na odhadované prodeje během Black Friday ve Spojených státech, prozradíme vám, který polský e-shop vstupuje na slovenský trh, a pustíme si krátkou ukázku ze zajímavého rozhovoru Štefana Polgáriho s Markem Šulíkem, který je šéfem digitálního marketingu cyklistické značky Isadore. Celý rozhovor spolu s dalšími tématy najdete jako vždy na ecommercebridge.cz.

Redakce Redakce
Přečíst článek