2 min. doba čtení

Prodej výrobků z druhé ruky přinesl společnosti Amazon miliardové tržby

Společnost Amazon nedávno otevřela dočasný obchod s použitým zbožím v Londýně. Nyní poprvé na svých evropských internetových stránkách zveřejnila údaje o rostoucím prodeji tovaru z druhé ruky.

Prodej výrobků z druhé ruky přinesl společnosti Amazon miliardové tržby
Zdroj: Amazon

Ušetřené peníze a šetrnější přístup k životnímu prostředí jsou pro obchod s použitým zbožím přínosem. Amazon díky tomu dosáhl miliardových tržeb. Od ledna do září letošního roku vzrostl prodej použitého zboží Amazonu ve Velké Británii o více než 15 % ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Manažer společnosti Amazon pro Velkou Británii John Boumphrey dodal, že jen ve Velké Británii se v roce 2022 prodalo více než 4 miliony zlevněných použitých nebo repasovaných výrobků.

“Společnost Amazon se zavázala dát výrobkům druhou šanci – jak tím, že pomáhá zákazníkům nakupovat již použité výrobky, tak prostřednictvím programů recyklace, výměny a oprav výrobků, čímž přispívá k oběhovému hospodářství,” vysvětluje Boumphrey.

Projekt Dočasná druhá šance

Na konci listopadu otevřela společnost Amazon v Londýně obchod Second Chance Store. Jedná se o první fyzický obchod svého druhu ve Velké Británii, který zákazníkům nabízí více než 4 000 vrácených, repasovaných, použitých nebo rozbalených položek. Zákazníci mohou ušetřit až 50 % ve srovnání s doporučenými maloobchodními cenami. Kromě plnější peněženky se mohou těšit i na zodpovědnější a ekologičtější přístup k nakupování.

Součástí obchodu je také opravna, kterou provozuje dlouholetý partner společnosti Amazon, firma GXO ServiceTech. Zákazníci se mohou zúčastnit bezplatných seminářů od odborníků přímo v prodejně a naučit se, jak opravit rozbité notebooky a domácí techniku prostřednictvím živých ukázek.

Obchod je však otevřen pouze dočasně – své brány uzavře 12. prosince 2023.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Červen přál online objednávkám služeb
2 min. doba čtení

Červen přál online objednávkám služeb

Nákup služeb v online prostředí provedlo nejvíce spotřebitelů v dosavadním průběhu roku. Podle pravidelného výzkumu Asociace pro elektronickou komerci (APEK) to v červnu bylo více než 28 % internetových uživatelů. V předchozích měsících byla obvyklá hodnota o tři až čtyři procentní body nižší.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+