2min. doba čtení

Marketplace Wish zažívá těžké časy

Na rozdíl od mnoha e-commerce prodejců, kteří využili pandemickou situaci ve svůj prospěch, se společnosti Wish dlouhodobě nedaří a od druhého čtvrtletí 2019 nedokázala vykázat čistý zisk.

Marketplace Wish zažívá těžké časy

Wish zůstává ve ztrátě jedenácté za sebou

Mateřská společnost čínského marketplace Wish vykázala v prvním fiskálním čtvrtletí 2022 tržby ve výši 189 milionů dolarů. To představuje meziroční pokles o 76 %, jelikož společnost se nadále snaží dosáhnout ziskovosti. Celkově výše ztráty za toto první čtvrtletí představuje 60 milionů dolarů, což je 11. čtvrtletní ztráta v řadě, ale v porovnání s čistou ztrátou 128 milionů dolarů v prvním čtvrtletí 2021 jde o 53% meziroční zlepšení.

Společnost ContextLogic Inc. se sídlem v San Francisku se v posledních letech výrazně potácí. V prosinci 2020 společnost vstoupila na burzu v rámci prvotní nabídky, která ocenila Wish na přibližně 17 miliard dolarů. V současnosti se společnost obchoduje na burze Nasdaq pod značkou WISH a její tržní kapitalizace je přibližně 1,12 miliardy dolarů. Přitom ještě pár let zpátky patřil Wish mezi největší globální e-shopy.

Dlouhodobý zápas s kvalitou a spokojeností zákazníků

Společnost se dlouhodobě potýká s problémy s kvalitou a spokojeností zákazníků. Je známo, že dodání zboží od obchodníků z Číny trvá několik týdnů nebo i měsíců. Plus krize v dodavatelském řetězci a pandemická opatření vedly k dalším problémům. Společnost Wish však uvedla, že v oblasti dodávek a služeb zákazníkům dělá pokroky. V prohlášení uvedla, že její skóre NPS (Net Promoter Score), které měří spokojenost zákazníků, se zlepšilo z -66 v květnu 2021 na -27 v současnosti.

„Za několik krátkých měsíců jsme zaznamenali pokrok v našem obratu, včetně zdvojnásobení našeho NSZ,” uvedl v písemném prohlášení Vijay Talwar, generální ředitel společnosti Wish. „Tyto povzbudivé signály, zejména zvýšené skóre NSZ, nám dávají důvěru, že se spotřebitelé vrátí na Wish, když začneme zvyšovat výdaje na reklamu.“

Společnost během prvního čtvrtletí spustila propracovanější aplikaci pro telefony se systémem Android. Talwar uvedl, že aplikace pro operační systém Apple bude spuštěna do konce druhého čtvrtletí.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+