3min. doba čtení

Týdenní přehled: Bonami otevírá kuchyňské studio, Pilulka čelí slabému zájmu o akcie a ShipMonk povede nový šéf

Přinášíme vám další týdenní přehled novinek z oblasti elektronického obchodování. Bonami otevírá své první kamenné kuchyňské studio. Notino loni prodalo miliony parfémů a kosmetiky a patří mezi nejlepší online prodejce v Evropě. Zájem o akcie společnosti Pilulka ochladl.

Týdenní přehled: Bonami otevírá kuchyňské studio, Pilulka čelí slabému zájmu o akcie a ShipMonk povede nový šéf

Přehled novinek

Q-commerce ve Francii prochází náročným obdobím. Getir plánuje opustit zemi kvůli problémům s regulací, Flink vyhlásil bankrot a Gopuuf na začátku tohoto roku nadobro ukončil činnost. Ačkoli společnost Getir uvádí, že plánuje francouzský trh zcela opustit, podala také návrh na konkurz. Soudem jmenovaní správci stále hledají investora, který by byl ochoten převzít činnost společnosti. Téměř 2 000 zaměstnanců neví, zda budou mít za několik týdnů práci.

Je pro klienta vhodnější freelancer, nebo agentura? A co pop-up freelanceři? Tento koncept se u nás teprve pomalu zabydluje, ale nabízí mnoho výhod. Tony Dúbravec ze společnosti Wild Cards přišel do studia Ecommerce Bridge, aby nám přiblížil, proč může fungovat, pro které klienty je pop-up freelancer vhodný a jak jsou nastaveny procesy v rámci jejich práce. Podívejte se na náš inspirativní rozhovor.

zdroj: Tony Dúbravec

Jan Bednář si našel nástupce a odchází z pozice šéfa ShipMonku. Nejmladší český miliardář odchází po devíti letech z pozice generálního ředitele společnosti, která patří mezi nejvýznamnější hráče na poli fulfillmentu v USA. Novým šéfem se stal Josh McCarter. Bednář na LinkedIn reagoval, že se cítí být spíše stavitelem a tvůrcem, zatímco jako generální ředitel startupu byla jeho role spíše o řízení, což mu nechávalo méně času na projekty, které ho naplňují.

Americká mediální společnost Gannett, která je vydavatelem USA Today a více než dvou set dalších novin, zažalovala internetovou firmu Google. Tvrdí, že Google porušuje americké antimonopolní zákony, protože se snaží monopolizovat trh internetové reklamy. Vydavatelé jsou tak podle žaloby nuceni prodávat Googlu více reklamního prostoru za snížené ceny, což vede k dramaticky nižším příjmům vydavatelů a konkurentů Googlu v oblasti reklamních technologií, zatímco Google dosahuje nehorázných monopolních zisků.

Bonami otevírá své první kamenné kuchyňské studio. Nachází se v pražském nákupním centru Westfield Chodov. Bonami nabízí zákazníkům řadu online návrhů, kterými se mohou inspirovat, a také designéra, který jim pomůže navrhnout kuchyň online. Finální verzi kuchyně pak Bonami sestaví v kuchyňském studiu, kde si zákazníci mohou svůj návrh před koupí vyzkoušet.

Rýchlovky:

Zájem o akcie společnosti Pilulka ochladl. Po velkém úspěchu v prvním kole má druhé kolo k ideálu daleko. Podle zveřejněných informací investoři zadali 120 objednávek na nákup 43 000 akcií. Na prodej je až 389 730 akcií.

Loňský obrat Notinu přesáhl jednu miliardu eur. Celkem společnost obsloužila více než 20 milionů zákazníků a odeslala 109 milionů výrobků, což je o 32 milionů více než v předchozím roce.

Meta se vzdává svých maloobchodních ambicí. Po otevření kalifornského showroomu zaměřeného na VR technologie měly následovat další kamenné prodejny po celém světě. Vedení však tyto ambice smetlo ze stolu.

Jan Gemrich nyní povede marketing rozvážkové platformy Foodora v České republice. Jeho hlavním úkolem bude po rebrandingu přiblížit značku uživatelům, zaměří se také na růst zákaznické základny.

Sociální a mikroblogovací síť Twitter bude respektovat pravidla Evropské unie týkající se moderování obsahu, známá jako zákon o digitálních službách. Twitter bude muset od 25. srpna zavést opatření proti šíření falešných zpráv.

Radek Hudák nastoupil do internetového knihkupectví Knihobot na pozici marketingového ředitele (CMO) pro český a zahraniční trh. Hudák přichází do Knihobotu ze společnosti Shoptet.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Co si myslí Češi o AI při nakupování módy?
3min. doba čtení

Co si myslí Češi o AI při nakupování módy?

V roce 2023 jsme byli svědky průlomu v generativních systémech založených na umělé inteligenci (AI), sahajícího od telefonických rozhovorů s virtuálními operátory až po automaticky personalizovaná doporučení produktů a virtuální nákupní asistenty. Algoritmy strojového učení jsou dnes všudypřítomné, ale jak se k adopci umělé inteligence ve světě módy staví čeští spotřebitelé? Jaké nové nástroje znají […]

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+