2 min. doba čtení

Pinterest spouští přímé odkazy

Pinterest přinesl nové způsoby, jak podpořit kampaně před Vánoci. Zaměřil se na rozšíření nové funkce přímých odkazů.

Pinterest spouští přímé odkazy
Zdroj: Pinterest

Podle Pinterestu je hlavním důvodem používání této sociální sítě vyhledávání informací o produktech a značkách. Nová funkce přímých odkazů má zjednodušit cestu od zájmu ke konverzi.

U ostatních reklam na Pinterestu je třeba dvou kliknutí, abyste se dostali mimo Pinterest. Nejprve lidé uvidí reklamu zblízka a poté je druhé kliknutí přesune z Pinterestu na webové stránky inzerenta. U reklam využívajících přímé odkazy stačí jedno kliknutí, aby se dostali přímo na webové stránky inzerenta. Tato zjednodušená cesta zákazníka je navržena tak, aby podporovala cíle spodního trychtýře při nižších nákladech,” vysvětlují v prohlášení.

Výkon v číslech

Pinterest považuje přímé odkazy za úspěch. Značky, které začaly používat přímé odkazy v kampaních ve fázi zvažování, zaznamenaly v průměru o 96 % více kliknutí na stránky s povolenými odkazy ve srovnání s předchozími kampaněmi na Pinterestu. To zahrnuje dokonce i úsporu nákladů, kdy náklady na jedno odchozí kliknutí klesly o neuvěřitelných 38 %.”.

Podobného úspěchu podle platformy dosahují i konverzní kampaně. Značky využívající katalogové kampaně zaznamenaly v průměru 68% nárůst počtu kliknutí na stránky a 26% nárůst konverzí na jedno kliknutí.

Pinterest uvádí, že přímé odkazy jsou automaticky povoleny v kampaních ve fázi zvažování, ale v kampaních s konverzí a nákupem je musí inzerenti povolit ve Správci reklam.

Nejnovější čtvrtletní výsledky společnosti Pinterest překvapily na globální úrovni – uživatelé i inzerenti rostou. U nás je tato platforma při plánování reklamních kampaní poněkud neprávem opomíjena. V nedávném rozhovoru s Davidem Šerfözöm z Alephu se můžete dozvědět více o potenciálu této sítě.

|

Nejnovější z kategorie Sociální sítě
Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Nepřijetí vlastního těla ovlivňuje nákupní chování Čechů
3 min. doba čtení

Nepřijetí vlastního těla ovlivňuje nákupní chování Čechů

Módní trendy sice do určité míry formují módní preference spotřebitelů, nejnovější výzkum GLAMI Fashion (Re)search ale ukazuje, že nákupům oblečení stále vládnou stereotypy, jak ty ohledně standardů krásy a vzhledu těla, tak ty ohledně věku. Výsledkem je, že třetina Čechů raději vynechá letní aktivitu, aby nemuseli odhalovat své tělo, a třetina Čechů starších 55 let […]

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+