2min. doba čtení

Videohra jako výkladní skříň značky? Gen Z to vnímá poměrně pozitivně

Videohry hrají v životě mladých lidí ve věku 18 – 25 let zásadní roli. Ovlivňují jejich sociální interakce, sebevyjádření a nakonec i jejich vztah ke značkám.

Videohra jako výkladní skříň značky? Gen Z to vnímá poměrně pozitivně
Zdroj: Depositphotos

Studie Gen Z Gamer Study společnosti ZBD, která sledovala více než 2 000 hráčů z generace Z v USA, nabízí poznatky, které mohou využít firmy z oblasti e-commerce, které se snaží navázat kontakt s touto vlivnou demografickou skupinou.

Hra jako autentické zapojení

Pro generaci Z nejsou videohry jen zábavou. “Hry poskytují jedinečný prostor pro autentické zapojení,” uvedlo 65 % respondentů, kteří hrají hry více než tři hodiny denně. 72 % respondentů má pocit, že v online prostoru mohou být sami sebou.

E-commerce značky toho mohou využít vytvořením autentických marketingových strategií založených na komunitě, které budou rezonovat s touhou generace Z po autenticitě.

Ekonomický potenciál a zvyklosti

Odhadovaná kupní síla generace Z přesahuje v USA 360 miliard dolarů. Nejsou to tedy jen oddaní hráči, ale také aktivní kupující. Přitom 53 % respondentů investuje do her více než 20 dolarů měsíčně a 54 % má herní předplatné. Zároveň ekonomické obavy ovlivňují také výdaje generace Z.

Inovativní interakce se značkou

Hraní nabízí živnou půdu pro inovativní interakce se značkou.

Novinky z Youtube kanálu Ecommerce Bridge
Přihlásit se k odběru

“Vzhledem k tomu, že se tolik her šíří v různých médiích, vyjádřili naši hráči přání vidět své oblíbené herní značky ve filmech nebo televizních pořadech (57 %), na fyzických místech (51 %) a na oblečení a zboží (49 %). Na druhou stranu překvapivých 81 % hrálo nebo by hrálo videohru, která je celá založena na jiné než herní značce, například Nikeland v Robloxu nebo Lego Fortnite,” uvádí se ve zprávě.

Navíc 67 % respondentů by značce důvěřovalo více, pokud by ji podpořili influenceři, které sledují.

Odměna za reklamu a ztrátu soukromí

Zatímco 50 % hráčů považuje reklamy v bezplatných hrách za poněkud obtěžující, ale přijatelné, 43 % tvrdí, že reklamy ničí zážitek ze hry. Zajímavé je, že 74 % hráčů by bylo k reklamám vstřícnějších, kdyby byly odměněny bitcoiny.

Ochrana soukromí je pro hráče z generace Z vykřičníkem. 42 % z nich se domnívá, že velké herní společnosti mají příliš mnoho dat. Transparentní postupy při využívání osobních údajů v rámci e-commerce by mohly tuto skupinu citlivou na ochranu soukromí oslovit.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+