2min. doba čtení

UNIQLO otevírá pilotní prodejnu ve Varšavě

Japonská značka Uniqlo přichází do Polska. Společnost chce investovat do kamenného obchodu v obchodním domě Wars Sawa Junior. Bude se jednat o pop-up obchod, který otevře své dveře tento týden.

UNIQLO otevírá pilotní prodejnu ve Varšavě

První obchod v Polsku

Jedná se o první kamennou prodejnu UNIQLO v Polsku a v regionu střední Evropy. Společnost působí především na trzích Německa, Francie, Nizozemska, Belgie a Spojeného království. Otevření je naplánováno na 27. října. Na dvou podlažích a ploše 800 m2 si zákazníci budou moci vybrat z kolekce pro muže, ženy i děti.

“Jsme nesmírně rádi, že se můžeme v Polsku osobně setkat s našimi zákazníky a představit jim LifeWear – oblečení vytvořené podle našich japonských hodnot: kvality, trvanlivosti a jednoduchosti. Naše rozhodnutí otevřít kamenný obchod vycházelo ze zkušeností s provozováním internetového obchodu UNIQLO v Evropě. Věříme, že nám varšavský pop-up store umožní ještě lépe poznat polský trh a vytvořit pro něj dlouhodobé plány,” komentuje Taku Morikawa, prezident UNIQLO Europe.

Značka provozuje v Evropě eshop

Společnost UNIQLO není v Polsku nováčkem a prostřednictvím svého evropského e-shopu nabízí oblečení LifeWear zákazníkům již šest let. Rozhodnutí otevřít kamennou prodejnu ve Varšavě vyplynulo z mimořádné popularity oděvního průmyslu v Polsku. Některé značky považují tuto zemi za vstupní bránu na východoevropské trhy díky její strategické poloze, logistické dostupnosti a počtu obyvatel.

“Spoluprací s těmito značkami chceme přilákat novou generaci zákazníků, kteří si cení skutečného vztahu se značkami a přímé zkušenosti s jejich maloobchodní nabídkou,” říká Scott Dwyer, generální ředitel společnosti Atrium European Real Estate, která vlastní obchodní domy Wars Sawa Junior.

UNIQLO je oděvní společnost, která byla založena v roce 1949 v japonském městě Jamaguči. V průběhu let se z textilní výrobní společnosti stala globální módní značka s téměř 800 obchody (podle poslední čtvrtletní zprávy společnosti Uniqlo). Podle Brand Finance 2022 se japonská značka umístila na 10. místě mezi nejhodnotnějšími módními značkami na světě.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Kritický pohled na digitalizaci ze strany OSN
3min. doba čtení

Kritický pohled na digitalizaci ze strany OSN

V době, kdy digitální transformace mění podobu globální ekonomiky, se stále častěji zkoumají důsledky tohoto rychlého posunu pro životní prostředí. Zpráva o digitální ekonomice, za kterou stojí OSN, se zaměřuje na tento zásadní problém a zdůrazňuje potřebu vyvážit technologický pokrok s udržitelností životního prostředí.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Podvodní hry na Shein? Společnost se musí odpovídat EU
3min. doba čtení

Podvodní hry na Shein? Společnost se musí odpovídat EU

Čínský prodejce rychlé módy Shein zaznamenal obrovský růst a očekává se, že ještě letos vstoupí na londýnskou burzu. Evropští úředníci jsou však znepokojeni agresivními strategiemi společnosti v oblasti oslovování zákazníků. Jednou z nich je hra Shein, která poskytuje bezplatné produkty výměnou za doporučení nových uživatelů do aplikace.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+