2min. doba čtení

Startup kevin. má ambice stát se jednorožcem. Jeho služeb využívá i společnost Slevomat

Litevská společnost kevin. nabízí podnikům možnost přijímat platby přímo od bank, čímž se zbavuje platebních karet, urychluje a zjednodušuje platební proces a zároveň pomáhá snižovat zbytečné náklady. V současné době využívá služeb společnosti více než 7 000 obchodníků ve 27 zemích Evropského hospodářského prostoru (EHP).

Startup kevin. má ambice stát se jednorožcem. Jeho služeb využívá i společnost Slevomat

Do poloviny roku 2023 se chce společnost kevin. stát evropským lídrem A2A v obchodech a plánuje pokrýt 85 % celé Evropy. V žebříčku Sifted’s Europe’s rising 100, zařadili kevin. mezi 20 evropských B2B společností, které v blízké budoucnosti mohou získat status jednorožce.

První rok v České republice

Kandidát na dalšího evropského jednorožce má za sebou první rok na českém trhu. V květnu získal investici ve výši 1,6 miliardy korun a Česká republika představuje jeden z jejích klíčových trhů. Její inovativní platební infrastrukturu A2A, která je alternativou k nákladným kreditním kartám, již využívají přední hráči v oblasti elektronického obchodování, jako jsou Slevomat a Alensa. 

Kromě online světa začala společnost kevin. integrovat svou infrastrukturu také do POS terminálů, aby umožnila platby A2A v kamenných obchodech. Tento krok je možný díky partnerství se společností Monet+ a její nezávislé softwarové platformě Switchio, která spravuje tisíce platebních terminálů po celé Evropě. Společnost kevin. se tak stala vůbec první společností, která nabízí platby A2A v kamenných obchodech. 

Česko bude první zemí, kde společnost plánuje testovat platby A2A v kamenných obchodech.

„Česká republika je pro nás klíčovým trhem. Je jedním z předních finančních trhů ve střední a východní Evropě. To otevírá možnosti růstu pro celé odvětví finančních inovací. Jsme první společností v Evropě, jež poskytuje platební infrastrukturu A2A, kterou lze integrovat do stávajících platebních terminálů v kamenných obchodech. Doufáme, že budeme mít 35% podíl na všech platbách prostřednictvím terminálů v Evropě. Do poloviny roku 2023 chceme tento podíl zvýšit na 85 %. Věříme, že v České republice bude náš růst ještě rychlejší,“ říká Radoslav Tomasiak, vedoucí oddělení POS řešení společnosti kevin.

kevin. pokračuje v jednáních s dalšími významnými podnikatelskými subjekty v České republice, včetně finančních a úvěrových společností a bankovních domů, aby pomohla podnikům přijímat platby A2A bezpečnějším a rychlejším způsobem. Start-up také vede pokročilé rozhovory se společností Global Payments, předním světovým poskytovatelem platebních technologií a softwarových řešení.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+