2min. doba čtení

Německo opět konfrontuje praktiky Temu. Čínská firma prohlašuje, že je férová

Německá organizace Verbraucherzentrale Bundesverband (VZBV) požaduje, aby se Temu zdrželo určitých postupů.

Německo opět konfrontuje praktiky Temu. Čínská firma prohlašuje, že je férová
Zdroj: Depositphotos

Patří sem například slevy bez uvedení informací o referenčních cenách. VZBV rovněž napadá další nekalé praktiky a manipulativní design čínské platformy s cílem ovlivnit uživatele. Temu je odmítá a tvrdí, že jejich cílem je pomoci spotřebitelům činit informovaná rozhodnutí.

Temu říká, že pečlivě kontroluje informace o cenách a dodavatelích a zajišťuje přesnost a transparentnost pro zákazníky. Společnosti heise online se podařilo kontaktovat se zástupcem společnosti Temu. Ve zprávě se uvádí, že “mnoho prodejců na Temu běžně dodává do maloobchodních prodejen papírnictví. Uvedené ceny tvoří referenční hodnotu pro výrobky, které Temu nabízí přímo z výroby bez jakýchkoli obchvatů. Pečlivě kontrolujeme všechny informace o cenách poskytované našimi prodejci, abychom zajistili přesnost a transparentnost pro naše zákazníky.”

Novinky z Youtube kanálu Ecommerce Bridge
Přihlásit se k odběru

Při konfrontaci s falešnými recenzemi ze strany VZBV se Temu brání: “Negativní recenze nikdy nemažeme ani nepotlačujeme. Naopak, poskytujeme pro ně speciální filtry, protože věříme, že mohou pomoci kontrolovat prodejce a povzbudit je ke zlepšení kvality jejich produktů a služeb.”

heise online se na tuto problematiku podívá blíže: “Temu uvedla, že pro lepší identifikaci dodavatelů výrobků zviditelnila jejich loga na webových stránkách. ‘Přidali jsme také poštovní směrovací čísla všech dodavatelů s ohledem na preference evropských spotřebitelů,’ píše Temu – a to i přesto, že dodavatelé sídlí v Číně.”

Německo začátkem tohoto roku zahájilo boj proti levnému zboží z Číny. Zároveň není jedinou zemí, která má s Temu problém. Své komentáře nedávno zveřejnila i Česká asociace pro elektronickou komerci (APEK). Ve svém prohlášení tvrdí, že místní obchodníci jsou znevýhodněni tím, že musí dodržovat přísné mezinárodní obchodní předpisy.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+