2 min. doba čtení

Až 91 % zákazníků odmítá nakupovat u otravných značek

Reklamy, které narušují prohlížení nebo nákupní cesty spotřebitelů, snižují angažovanost. Bylo prokázáno, že společnosti kvůli tomu přicházejí o možnosti konverze a prodeje.

Až 91 % zákazníků odmítá nakupovat u otravných značek

Průzkum společnosti Wunderkind “Laskavost v reklamě” byl proveden na vzorku 1 000 digitálně aktivních zákazníků. Podle jeho výsledků si až 70 % respondentů myslí, že inzerenti nerespektují jejich digitální zkušenost, a dalších 95 % uvedlo, že jejich vnímání obsahu je rušeno reklamou. Devět z deseti (92 %) nakupujících má pocit, že reklamy jsou stále více rušivé, a až 91 % nakupujících dokonce nenakoupí u značky, jejíž reklamy považují za rušivé. 

Více než dvě třetiny (68 %) spotřebitelů, kteří se zúčastnili průzkumu společnosti Wunderkind, by se s větší pravděpodobností věnovaly reklamám, pokud by byly zcela odpojeny od obsahu. 60 % by však dalo přednost zobrazení reklam až poté, co by se dokončili s obsahem na webových stránkách.

Blokování reklam jako nový standard?

Další studie společnosti Bulbshare se zaměřila na generaci Z. Uvádí, že vtíravá reklama nutí 99 % spotřebitelů z této populace často přeskakovat reklamy, zatímco téměř dvě třetiny (63 %) nakupujících online používá blokovače reklam, aby se online reklamám vyhnuli úplně.

Nejde jen o slabší uživatelskou zkušenost zákazníků. Spotřebitelé jsou natolik otrávení, že přerušují vyhledávání a nákup. Způsobují také nižší zapojení a podporují nižší míru konverze, čímž omezují účinnost reklam a výrazně snižují návratnost investic do marketingu a návratnost výdajů na reklamu.

Průzkum si také posvítil na markeťáky

Ve společnosti Wunderkind se zaměřili také na vedoucí pracovníky v oblasti marketingu. V roce 2023 vytvořili průzkum na vzorku sta CMO. Podle něj se 50 % respondentů domnívá, že digitální reklamy nezvyšují loajalitu ke značce, a 44 % uvedlo, že jejich online reklamy dostatečně nezvyšují prodeje.

Amy Pearce, vedoucí oddělení reklamy ve společnosti Wunderkind International, shrnula:“Reklama je často vnímána negativně. Pravdou však je, že pokud se reklama zobrazuje ve správný čas, správnému uživateli, správným – a často organičtějším – způsobem, spotřebitelé jsou spokojeni a ochotni se smysluplně zapojit. Stejně jako se maloobchodníci a značky zaměřují na personalizaci nákupního zážitku, musí značky zvážit, jak a kdy je reklama nejlépe servírována spotřebitelům, aby vytvořily reklamní zážitek zaměřený na uživatele, který zvýší zapojení a konverze generující návratnost investic.”

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Od memů po hodnoty: Jak si značky získávají srdce spotřebitelů
5 min. doba čtení

Od memů po hodnoty: Jak si značky získávají srdce spotřebitelů

Když značka vstoupí do online světa, stává se součástí nekonečného toku diskusí, trendů a memů. Některé přirozeně září, jiné se jen nejistě snaží najít své místo. Co však odlišuje ty, které dokážou zasáhnout správnou notu, od těch, které vyvolávají jen rozpaky? Podle studie Cultured je klíčem odvaha připojit se ke kultuře způsobem, který nejen pobaví, […]

Redakce Redakce
Přečíst článek
Jak smysluplnost a jedinečnost formují růst silných značek
2 min. doba čtení

Jak smysluplnost a jedinečnost formují růst silných značek

Podle rozsáhlého výzkumu společnosti Kantar, který analyzoval 20 000 značek v 540 kategoriích a na 54 trzích během deseti let, budování silných značek vyžaduje dva klíčové prvky – smysluplnost a jedinečnost. Výzkum označil diferenciaci značky za klíčový motor růstu, především při oslovování široké skupiny zákazníků.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Retail se mění. Vše je o údajích
3 min. doba čtení

Retail se mění. Vše je o údajích

Nakupování už není jen o předávání hotovosti. V dnešní době chtějí obchody také osobní údaje. Například módní obchody s luxusním zbožím, které začaly u pokladny vyžadovat telefonní čísla. Prý kvůli zasílání elektronických účtenek, což zní docela prakticky. Nebo je to přes čáru?

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+