2min. doba čtení

About You, Yoox Net-a-porte a Zalando investují do klimatické osvěty

Společnosti About You, Yoox Net-a-porte a Zalando rozšiřují svou iniciativu, jejímž cílem je zvýšit povědomí módních značek o klimatických cílech.

About You, Yoox Net-a-porte a Zalando investují do klimatické osvěty

Módní e-shopy About You, Yoox Net-a-porte a Zalando opět spolupracují na iniciativě Fashion Leap for Climate“. V rámci druhého ročníku, zahájeného v červenci 2023, chtějí prodejci ještě vylepšit svou společně vytvořenou platformu pro vzdělávání v oblasti klimatu a rozšiřují pozvání na 250 svých partnerských značek, oproti 55 značkám, které se zúčastnily prvního ročníku. 

Platforma „Fashion Leap for Climate“, jež byla spuštěna v loňském roce, podporuje módní značky při měření vlastní uhlíkové stopy a stanovování cílů, které jsou v souladu s vědeckými poznatky o klimatu.Partneři značek těchto tří online prodejců, kteří se zúčastnili prvního ročníku platformy, hlásili zvýšení důvěry, přičemž po absolvování vzdělávacího programu se jejich porozumění vědecky podloženým cílům (SBT) výrazně zvýšilo o 85 %. Všichni zúčastnění partneři uvedli, žeplánují v příštím roce díky získaným poznatkům stanovit své vědecky podložené cíle. 

Týdenní podcast UPdate

V druhém ročníku se spolupracující e-shopy zaměřují na to, aby v průběhu letošního roku přinesly větší hodnotu a flexibilitu širšímu výběru partnerských značek. Účastníci se nyní budou moci zapojit do online osmitýdenního kurzu (sestávajícího z osmi hodin ve čtyřech modulech) v rámci zapojení, které poskytuje podporu na míru, nebo zcela samostatně díky funkci učení na vyžádání.

Program je součástí klimatických cest všech tří internetových prodejců, přičemž každý z nich se snaží podporovat snižování emisí svých partnerů, aby dosáhl svých vlastních cílů v rámci Scope 3. Do budoucna vidí maloobchodníci potenciál pro rozšíření působnosti platformy tak, aby byla dostupná pro všechny partnerské módní značky a širší odvětví.

Vzdělávací platforma je plně sponzorována společnostmi About You, Yoox Net-a-porte a Zalando. Kurátorem je poradenská společnost Quantis,která se zabývá udržitelností. Zájemci se mohou obrátit na e-mail: info@fashionleapforclimate.com.

Credit: TS a MediaGuru.cz

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Logo manuál jako bible komunikace
3min. doba čtení

Logo manuál jako bible komunikace

Není nic horšího než nekonzistentní komunikace jak online, tak offline. Častokrát vidíme na Instagramu nebo Facebooku reklamu, která sice může být opravdu zajímavá a donutí nás nakoupit, ale když nevíme, k jaké značce jí přiřadit, tak je to možná až zbytečné plýtvání energií. 

Václav Krba Václav Krba
CEO Viva Marketing
Přečíst článek
Zara začne ve Francii prodávat módu z druhé ruky
2min. doba čtení

Zara začne ve Francii prodávat módu z druhé ruky

Společnost Inditex oznámila, že od čtvrtka 7. září budou moci Francouzi využívat službu Pre-Owned k nákupu použitého oblečení této značky. Francie bude druhým trhem, na kterém španělský prodejce módy spustí svůj nový obchodní model, neboť již působí ve Velké Británii.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+