2 min. doba čtení

YouTube zpomaluje videa uživatelům, kteří blokují reklamy

Pokud YouTube zjistí použití blokovače, uživatel bude mít pomalejší a nepříjemnější zážitek ze sledování. Toto opatření je součástí rozsáhlé snahy YouTube zabránit uživatelům blokovat jeho reklamy.

YouTube zpomaluje videa uživatelům, kteří blokují reklamy
Zdroj: Depositphotos

Na začátku tohoto měsíce jsme informovali, že YouTube zpřísňuje svou hru v boji proti blokovačům reklam. Platforma potvrdila, že zpomaluje načítání webových stránek uživatelům, které při návštěvě YouTube přistihne při používání adblockerů.

YouTube postupně zpřísňuje svá opatření. Některým uživatelům dokonce zcela brání v přehrávání obsahu. Nyní, jak oznámil server Android Authority a potvrdil sám YouTube, dochází také ke zpoždění načítání stránek, přičemž různí uživatelé hlásí čekací dobu pět a více sekund.

“Abychom podpořili rozmanitý ekosystém tvůrců po celém světě a umožnili miliardám lidí přístup k jejich oblíbenému obsahu na YouTube, spustili jsme iniciativu, která nutí diváky s povoleným blokováním reklam povolit reklamy na YouTube nebo vyzkoušet službu YouTube Premium pro zážitek bez reklam. Uživatelé s nainstalovaným blokováním reklam mohou mít nepříznivý zážitek ze sledování bez ohledu na to, jaký prohlížeč používají,” uvedla platforma v oficiálním prohlášení pro Android Authority.

Změny se týkají pouze webové verze aplikace, nikoli těch, kteří se na YouTube přihlašují prostřednictvím mobilní aplikace. Většina přístupů probíhá přes stránky youtube.com, nikoli přes aplikaci. Dopad blokátorů by tedy mohl být významný. Podobná opatření však můžeme očekávat i od jiných platforem. YouTube vytáhl do boje právě proto, že uživatelé obcházejí jeho hlavní zdroj příjmů.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Nepřijetí vlastního těla ovlivňuje nákupní chování Čechů
3 min. doba čtení

Nepřijetí vlastního těla ovlivňuje nákupní chování Čechů

Módní trendy sice do určité míry formují módní preference spotřebitelů, nejnovější výzkum GLAMI Fashion (Re)search ale ukazuje, že nákupům oblečení stále vládnou stereotypy, jak ty ohledně standardů krásy a vzhledu těla, tak ty ohledně věku. Výsledkem je, že třetina Čechů raději vynechá letní aktivitu, aby nemuseli odhalovat své tělo, a třetina Čechů starších 55 let […]

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+