2min. doba čtení

Blokátory reklam na YouTube si již neškrtnou

Nejpopulárnější sociální síť a videoplatforma YouTube zpřísňuje hru. Uživatelé, kteří si pomocí různých nástrojů blokují reklamu, budou od spuštění videí zcela odstřihnuti.

Blokátory reklam na YouTube si již neškrtnou

Youtube globálně tlačí na své uživatele, aby povolili zobrazování reklam nebo alespoň zvážili službu YouTube Premium. Tuto informaci oznámil Christopher Lawton, manažer komunikace YouTube, v nedávném prohlášení pro portál The Verge.

Zaplatit nebo povolit

Platforma v červnu potvrdila, že uživatelům s blokátory reklam videa nespustí, Lawton to ovšem označil za “malý globální experiment”. Za poslední týdny narostl počet uživatelů s nainstalovanými blokátory reklam, kteří nemohou sledovat videa na YouTube. Platforma v takovém případě zobrazuje oznámení, že přehrávání videa je zablokováno, pokud není blokátor reklam zcela vypnutý, nebo alespoň nemá udělenou výjimku pro YouTube. Uživatelé vyzývá k povolení reklamy nebo povzbuzuje vyzkoušet službu YouTube Premium.

Zdroj: The Verge

YouTube má v blokování téměř 100% úspěšnost, ale může se stát, že video půjde přehrát i přes zmíněné výzvy.

YouTube změnil reklamní strategii

Letos se platforma přiklonila k několika změnám v zobrazování reklam. V květnu společnost do své televizní aplikace zavedla 30sekundové reklamy bez možnosti přeskočení. Později začala experimentovat s delšími, ale méně častými reklamami. Od tohoto kroku si pravděpodobně slibuje, že podnítí více uživatelů k předplacení YouTube Premium bez reklam. Na druhé straně, platforma se přiklonila ik nepopulárním krokům – zdražila prémiovou verzi o 2 dolary a zrušila levnější plán Premium Lite, čímž si zřejmě zkomplikuje cestu k platícím uživatelům.

Lawton tvrdí, že používání blokovačů reklam porušuje podmínky používání platformy. Dodává, že “reklamy podporují rozmanitý ekosystém tvůrců na celém světě a umožňují miliardám lidí přístup k jejich oblíbenému obsahu na YouTube”.

Sdílet článek
Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+