2min. doba čtení

Tisíce zaměstnanců přijdou o práci. Značka Camaïeu končí

Francouzský módní řetězec Camaïeu po měsících soudních sporů konečně ukončuje svou činnost. Řetězec se dostává do soudní likvidace, 2 600 zaměstnanců přichází o práci a všechny prodejny jsou nenávratně uzavřeny.

Tisíce zaměstnanců přijdou o práci. Značka Camaïeu končí

Astronomický dluh ve výši 240 milionů eur

V sobotu byly obchody v Camaïeu otevřeny naposledy. Minulou středu obchodní soud v Lille vyhlásil na módní řetězec konkurz, dva měsíce po udělení moratoria. Toto moratorium se nyní změnilo v soudní likvidaci.

Veškerý majetek přední značky je předmětem likvidace za účelem částečného splacení dluhu ve výši 240 milionů eur. To znamená uzavření 511 prodejen ve Francii a ztrátu 2 600 pracovních míst. Odbory očekávají vyšší čísla, protože řetězec spolupracuje s mnoha poskytovateli služeb. Odhaduje se, že o práci přijde celkem 5 000 lidí.

Značce nepomohla ani změna majoritního akcionáře

Společnost Camaïeu se potýká s problémy již dlouhou dobu a uzavření provozu během pandemických protiopatření ji přivedlo na dno. V roce 2020 společnost převzala realitní skupina La Financière Immobilière Bordelaise, kterou vlastní podnikatel Michel Ohayon.

Převzetí provázely od počátku pochybnosti. “Plán převzetí nebyl příliš promyšlený. Celý podnikatelský plán se vešel na jednu stránku. Nejsem schopen jménem státu poskytnout Camaïeu více než 70 milionů eur,” vysvětluje Roland Lescure, francouzský ministr průmyslu. Tato částka představuje nedoplatek na nájemném za období výluky.

Mnoho zaměstnanců pracuje pro společnost již desítky let

“Doufám, že budete potrestán,” reagovalo několik zaměstnanců na majitele bezprostředně po vynesení rozsudku.

“Bojovali jsme za tuto společnost! Jsem stejně zděšen jako vy,” reagoval Ohayon, který stojí v čele společnosti, a snažil se obhájit. “Máte právo se zlobit, všechno vám odpouštím,” uklidňoval rozzuřené zaměstnance a dodal, že do společnosti investoval 46 milionů eur.

“2600 lidí na ulici, co budeme dělat? Bude za nás platit nájem, bude živit naše rodiny?” zaměstnankyně Cynthia křičela na novináře, když opouštěli soudní síň. Mnoho zaměstnanců se rozplakalo. Stovky z nich pracovaly pro společnost léta, dokonce desetiletí.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
TikTok bez reklam? Připlatíte si
2min. doba čtení

TikTok bez reklam? Připlatíte si

Populární sociální platforma TikTok zvažuje zavedení placeného předplatného, které by umožnilo uživatelům sledovat obsah bez reklam. Zatím je ve hře americký trh. Uvažuje se nad měsíčním poplatkem ve výši 4,99 USD. Vztahovalo by se však výhradně na reklamy, které zobrazuje samotná platforma, nikoli na jednorázové marketingové akce nebo kampaně influencerů. Nedávná studie ukázala, že TikTok […]

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+