2min. doba čtení

Švýcarský elektronický obchod se potýká s nedostatkem skladových kapacit

Internetoví prodejci ve Švýcarsku se potýkají s nedostatkem vhodných logistických míst v zemi. Podle švýcarského deníku Handelszeitung využívají externí sklady nebo hledají řešení za hranicemi.

Švýcarský elektronický obchod se potýká s nedostatkem skladových kapacit

Elektronický obchod jde ruku v ruce s logistickou podporou. Zatímco švýcarský trh elektronického obchodování výrazně roste, nabídka nemovitostí pro logistiku zaostává za poptávkou.

Příležitost pro externí centra plnění

Akutní nedostatek vhodných nemovitostí vedl online prodejce k tomu, že tuto oblast zadávají společnostem, které mají zdroje na vybudování fulfillment center. V důsledku toho dochází k centralizaci, což je trend, který se zintenzivňuje, protože společnosti musí více dbát na náklady.

Zákazníci mezitím požadují stále rychlejší dodávky. Decentralizované dodávky by tuto poptávku elegantně vyřešily, ale vyžadovaly by více skladů a nepoměrně vyšší náklady.

Novinky z Youtube kanálu Ecommerce Bridge
Přihlásit se k odběru

Poptávka po centrálních lokalitách přetrvává

“Výběr lokality pro logistická centra závisí na individuálních požadavcích a okolnostech,” uvedla Anica Raichle ze společnosti Rimaplan, švýcarského developera a poskytovatele služeb.

Podle Raichleovej nemusí mít preference koncových uživatelů v rozhodovacích procesech v oblasti logistiky přednost. V rozhovoru pro deník Handelszeitung vyzdvihla přetrvávající poptávku po centrálních lokalitách v logistice.

Švýcarské společnosti v současné době nepřenášejí skutečné logistické náklady na zákazníky v plném rozsahu nebo v dostatečné míře. Nedostatek vhodných skladových prostor znamená, že se budou ještě více spoléhat na velké externí poskytovatele služeb. Další alternativou je skladování zboží v zahraničních skladech, kde jsou nižší náklady na pracovní sílu a dopravu.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Počet e-shopů roste. Od ledna jich přibylo o třetinu více než loni
3min. doba čtení

Počet e-shopů roste. Od ledna jich přibylo o třetinu více než loni

V lednu zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárůst nových internetových obchodů, kdy meziročně vzrostl jejich počet o 30 %. Čelo kategorií letos opanoval segment hobby s 18% podílem na nově vzniklých e-shopech. Následují dlouhodobě oblíbené segmenty oblečení a potraviny. Odborníci také zejména v poslední době registrují zvýšený zájem majitelů kamenných prodejen o vstup do online […]

Redakce Redakce
Přečíst článek
Temu a další zahraniční obři zdražují reklamu českým e-shopům, těm klesá průměrná objednávka
2min. doba čtení

Temu a další zahraniční obři zdražují reklamu českým e-shopům, těm klesá průměrná objednávka

Česká e-commerce se postupně vzpamatovává z loňských poklesů, přesto se pořád potýká s několika problémy. Nedávný příchod zahraničních gigantů na český trh znamená nejen větší konkurenci, ale i drahou online reklamu. Především menší e-shopy bez marketingových agentur a specialistů mají situaci o to těžší.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+