2min. doba čtení

Strašák jménem recese. Neopakujte stejné chyby

Centrální banky po celém světě ve snaze omezit inflaci zvyšují úrokové sazby a mnoho podniků se obává blížící se recese. Chránit se před dopady recese znamená omezit výdaje.

Strašák jménem recese. Neopakujte stejné chyby

Naprostá většina firem se obává možné recese

Zde jsou některá klíčová zjištění z nejnovější zprávy společnosti Sapio Research International Business Barometer. Zpráva s názvem “Příprava na recesi?”. ukazuje, že přibližně 95 % firem na celém světě se obává možné recese. Zatímco v USA se recese obává 45 % společností, v Německu je to pouze 11 %.

Současnou hospodářskou situaci již pociťuje řada firem (22 %) a očekává se, že do konce roku se podíl postižených zvýší na 42 %. Průzkum však ukazuje, že minulost se pravděpodobně bude opakovat a reakce firem na recesi bude pravděpodobně stejně chybná jako v minulosti.

Snížení výdajů na marketing

“Přestože mnoho společností tvrdí, že jejich hlavní strategií při zmírňování dopadů recese bude zvýšení prodejních a marketingových aktivit, většina z nich pravděpodobně kousne do ruky, která je živí,” uvedla Jane Hales, partnerka společnosti Sapio Research. “Očekává se, že největší podíl potenciálního propouštění bude v klíčových oblastech, jako je prodej a komunikace.”

Polovina podniků navíc očekává, že v příštích 12 měsících omezí výdaje na marketing (např. PR, akce, reklamu a sponzoring). V současné době snižuje marketingové rozpočty pouze 6 % společností.

Recese jako příležitost

Některé podniky však považují každou potenciální recesi za příležitost. Například v USA plánuje 37 % respondentů využít tuto možnost k navýšení svých marketingových rozpočtů. Cíl je jasný. Získat více příznivců a udržet si stávající zákazníky.

“Společnosti, které v důsledku recese sníží své marketingové rozpočty, budou mít po obnovení hospodářského růstu problém udržet si stávající zákazníky a přilákat nové,” dodala Hales.

Podle názoru společnosti Sapio Research se mnoho společností nepoučilo z minulosti a iracionálně snižuje rozpočty na prodej a marketing.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Týdenní sumář 23/2024: Sociální média začínají suplovat vyhledávače, unikátní produkt přitahuje více než cena, otestuje Reel ještě před zveřejněním
6min. doba čtení

Týdenní sumář 23/2024: Sociální média začínají suplovat vyhledávače, unikátní produkt přitahuje více než cena, otestuje Reel ještě před zveřejněním

Podívejte se na příklady použití aplikace WhatsApp pro firmy ke zvýšení prodejů. Shein začíná nabízet zánovní položky. Shrnuli jsme nejzajímavější květnové události a přidali vlastní pohled.

Veronika Slezáková Veronika Slezáková
Editor in Chief @ Ecommerce Bridge, Ecommerce Bridge
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+