2 min. doba čtení

Shopify zvyšuje ochranu spotřebitelů. K čemu se společnost zavázala?

Společnost Shopify souhlasila s přijetím nových postupů, které nejen zvýší bezpečnost nakupování pro spotřebitele v Evropské unii, ale také zajistí soulad s pravidly EU.

Shopify zvyšuje ochranu spotřebitelů. K čemu se společnost zavázala?

Ochrana spotřebitelů před podvodnými praktikami

Na základě diskusí s Komisí a sítí vnitrostátních orgánů na ochranu spotřebitele (CPC) provede společnost Shopify řadu změn. Díky těmto opatřením bude pro škodlivé nebo podvodné subjekty obtížnější využívat službu Shopify k útokům na zranitelné spotřebitele. Společnost Shopify se zavázala vytvořit rychlý a účinný postup „oznámení a opatření” pro vnitrostátní orgány na ochranu spotřebitele a změnit své šablony s cílem přimět obchodníky k větší transparentnosti vůči spotřebitelům v EU.

„Téměř 75 % uživatelů internetu v EU nakupuje online. Pro podvodníky a nepoctivé obchodníky je to obrovský trh, který mohou zneužívat, a pokud nezasáhneme, budou v tom pokračovat. Vítáme závazek společnosti Shopify zajistit, aby si obchodníci působící na její platformě byli vědomi svých povinností vyplývajících z právních předpisů EU a aby byli v případě porušení pravidel odstraněni,“ říká Didier Reynders, komisař pro spravedlnost.

Závazky společnosti Shopify

Společnost Shopify se zavázala řešit problém s e-shopy, které neposkytují dostatečné informace o svých společnostech, jakož i chybějící povinné informace o právech spotřebitelů:

  • navrhování šablon s kontaktními údaji a generátory obchodních podmínek, zásad ochrany osobních údajů a podmínek pro vrácení peněz, které obsahují informace o společnosti a kontaktní údaje;
  • poskytování pokynů obchodníkům o platném spotřebitelském právu EU;
  • poskytnutí firemních údajů o každém z EU subjektů na žádost kteréhokoli vnitrostátního orgánu na ochranu spotřebitele.

Společnost Shopify se zavázala, že v případě porušení nových pravidel uzavře webové obchody a poskytne údaje o společnosti příslušným orgánům. Jedná se například o praktiky jako nátlakový prodej, padělané zboží nebo nedodání zaplacených produktů.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Červen přál online objednávkám služeb
2 min. doba čtení

Červen přál online objednávkám služeb

Nákup služeb v online prostředí provedlo nejvíce spotřebitelů v dosavadním průběhu roku. Podle pravidelného výzkumu Asociace pro elektronickou komerci (APEK) to v červnu bylo více než 28 % internetových uživatelů. V předchozích měsících byla obvyklá hodnota o tři až čtyři procentní body nižší.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+