2min. doba čtení

Shopify zvyšuje ochranu spotřebitelů. K čemu se společnost zavázala?

Společnost Shopify souhlasila s přijetím nových postupů, které nejen zvýší bezpečnost nakupování pro spotřebitele v Evropské unii, ale také zajistí soulad s pravidly EU.

Shopify zvyšuje ochranu spotřebitelů. K čemu se společnost zavázala?

Ochrana spotřebitelů před podvodnými praktikami

Na základě diskusí s Komisí a sítí vnitrostátních orgánů na ochranu spotřebitele (CPC) provede společnost Shopify řadu změn. Díky těmto opatřením bude pro škodlivé nebo podvodné subjekty obtížnější využívat službu Shopify k útokům na zranitelné spotřebitele. Společnost Shopify se zavázala vytvořit rychlý a účinný postup „oznámení a opatření” pro vnitrostátní orgány na ochranu spotřebitele a změnit své šablony s cílem přimět obchodníky k větší transparentnosti vůči spotřebitelům v EU.

„Téměř 75 % uživatelů internetu v EU nakupuje online. Pro podvodníky a nepoctivé obchodníky je to obrovský trh, který mohou zneužívat, a pokud nezasáhneme, budou v tom pokračovat. Vítáme závazek společnosti Shopify zajistit, aby si obchodníci působící na její platformě byli vědomi svých povinností vyplývajících z právních předpisů EU a aby byli v případě porušení pravidel odstraněni,“ říká Didier Reynders, komisař pro spravedlnost.

Závazky společnosti Shopify

Společnost Shopify se zavázala řešit problém s e-shopy, které neposkytují dostatečné informace o svých společnostech, jakož i chybějící povinné informace o právech spotřebitelů:

  • navrhování šablon s kontaktními údaji a generátory obchodních podmínek, zásad ochrany osobních údajů a podmínek pro vrácení peněz, které obsahují informace o společnosti a kontaktní údaje;
  • poskytování pokynů obchodníkům o platném spotřebitelském právu EU;
  • poskytnutí firemních údajů o každém z EU subjektů na žádost kteréhokoli vnitrostátního orgánu na ochranu spotřebitele.

Společnost Shopify se zavázala, že v případě porušení nových pravidel uzavře webové obchody a poskytne údaje o společnosti příslušným orgánům. Jedná se například o praktiky jako nátlakový prodej, padělané zboží nebo nedodání zaplacených produktů.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
TikTok bez reklam? Připlatíte si
2min. doba čtení

TikTok bez reklam? Připlatíte si

Populární sociální platforma TikTok zvažuje zavedení placeného předplatného, které by umožnilo uživatelům sledovat obsah bez reklam. Zatím je ve hře americký trh. Uvažuje se nad měsíčním poplatkem ve výši 4,99 USD. Vztahovalo by se však výhradně na reklamy, které zobrazuje samotná platforma, nikoli na jednorázové marketingové akce nebo kampaně influencerů. Nedávná studie ukázala, že TikTok […]

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+