2 min. doba čtení

Rusko uložilo provozovateli Redditu a Wikipedie pokutu 19 tisíc eur

Dostali je za to, že odmítli smazat podle Moskvy nepravdivé informace o ruském vojenském tažení na Ukrajině. Podobně byla několikrát pokutována i internetová encyklopedie.

Rusko uložilo provozovateli Redditu a Wikipedie pokutu 19 tisíc eur

Čtvrtá pokuta pro Wikipedii, první pro Reddit

Rusko udělilo pokutu sociální síti Reddit za to, že odmítla smazat podle Moskvy nepravdivé informace o ruské vojenské kampani na Ukrajině. S odvoláním na moskevský soud o tom dnes informovala tisková agentura TASS.

Je to poprvé, co soud udělil podobnou pokutu Redditu, který se tak připojil k několika dalším internetovým společnostem, včetně provozovatele internetové encyklopedie Wikipedie, streamovací služby Twitch nebo společnosti Google, napsala agentura Reuters. Agentura TASS následně informovala, že moskevský soud opět potrestal konkrétně provozovatele Wikipedie, a to pokutou ve výši dvou milionů rublů (téměř 19 000 eur).

Pokuta pro Reddit je rovněž dva miliony rublů (téměř 19 000 eur). V loňském roce, v důsledku invaze na Ukrajinu, Rusko přijalo zákon, který fakticky zakazuje zveřejňování neoficiálních informací o válce v sousední zemi a o činnosti ruských ozbrojených sil v této zemi.

Týdenní podcast UPdate

Americká sociální síť Reddit funguje jako diskusní fórum a platforma pro nahrávání obsahu, včetně fotografií, videí a textů. Je to jedna z nejoblíbenějších sociálních sítí ve Spojených státech a na světě, v dubnu letošního roku měla 1,7 miliardy přístupů.

Agentura TASS s odvoláním na svého soudního zpravodaje informovala také o další pokutě pro americkou neziskovou společnost Wikimedia Foundation, která provozuje internetovou encyklopedii Wikipedia. Pokutu dostala opět za to, že odmítla odstranit články s podle Moskvy nepravdivými informacemi o ruské speciální vojenské operaci na Ukrajině. Tak Rusko nazývá invazi, kterou na Ukrajině zahájilo loni v únoru.

Společnost dostala podobné pokuty již několikrát, například letos v dubnu, únoru a loni v listopadu. Encyklopedie se brání tím, že sporná hesla jsou řádně a důvěryhodně ověřena a odpovídají standardům.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Nepřijetí vlastního těla ovlivňuje nákupní chování Čechů
3 min. doba čtení

Nepřijetí vlastního těla ovlivňuje nákupní chování Čechů

Módní trendy sice do určité míry formují módní preference spotřebitelů, nejnovější výzkum GLAMI Fashion (Re)search ale ukazuje, že nákupům oblečení stále vládnou stereotypy, jak ty ohledně standardů krásy a vzhledu těla, tak ty ohledně věku. Výsledkem je, že třetina Čechů raději vynechá letní aktivitu, aby nemuseli odhalovat své tělo, a třetina Čechů starších 55 let […]

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+