2min. doba čtení

Rusko uložilo provozovateli Redditu a Wikipedie pokutu 19 tisíc eur

Dostali je za to, že odmítli smazat podle Moskvy nepravdivé informace o ruském vojenském tažení na Ukrajině. Podobně byla několikrát pokutována i internetová encyklopedie.

Rusko uložilo provozovateli Redditu a Wikipedie pokutu 19 tisíc eur

Čtvrtá pokuta pro Wikipedii, první pro Reddit

Rusko udělilo pokutu sociální síti Reddit za to, že odmítla smazat podle Moskvy nepravdivé informace o ruské vojenské kampani na Ukrajině. S odvoláním na moskevský soud o tom dnes informovala tisková agentura TASS.

Je to poprvé, co soud udělil podobnou pokutu Redditu, který se tak připojil k několika dalším internetovým společnostem, včetně provozovatele internetové encyklopedie Wikipedie, streamovací služby Twitch nebo společnosti Google, napsala agentura Reuters. Agentura TASS následně informovala, že moskevský soud opět potrestal konkrétně provozovatele Wikipedie, a to pokutou ve výši dvou milionů rublů (téměř 19 000 eur).

Pokuta pro Reddit je rovněž dva miliony rublů (téměř 19 000 eur). V loňském roce, v důsledku invaze na Ukrajinu, Rusko přijalo zákon, který fakticky zakazuje zveřejňování neoficiálních informací o válce v sousední zemi a o činnosti ruských ozbrojených sil v této zemi.

Týdenní podcast UPdate

Americká sociální síť Reddit funguje jako diskusní fórum a platforma pro nahrávání obsahu, včetně fotografií, videí a textů. Je to jedna z nejoblíbenějších sociálních sítí ve Spojených státech a na světě, v dubnu letošního roku měla 1,7 miliardy přístupů.

Agentura TASS s odvoláním na svého soudního zpravodaje informovala také o další pokutě pro americkou neziskovou společnost Wikimedia Foundation, která provozuje internetovou encyklopedii Wikipedia. Pokutu dostala opět za to, že odmítla odstranit články s podle Moskvy nepravdivými informacemi o ruské speciální vojenské operaci na Ukrajině. Tak Rusko nazývá invazi, kterou na Ukrajině zahájilo loni v únoru.

Společnost dostala podobné pokuty již několikrát, například letos v dubnu, únoru a loni v listopadu. Encyklopedie se brání tím, že sporná hesla jsou řádně a důvěryhodně ověřena a odpovídají standardům.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Nákupní chování Indů se mění
3min. doba čtení

Nákupní chování Indů se mění

Čína už není nejlidnatější zemí. V roce 2022 ji předběhla Indie s více než 1,43 miliardami lidí. Sledovat změnu spotřebitelského chování v nejobydlenější zemi proto může být dobrý indikátor toho, kam se ubírá nákupní chování.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+