2min. doba čtení

Působivý růst společnosti Douglas. Online prodej tvoří více než třetinu tržeb

Ve druhém čtvrtletí finančního roku 2022/23 zaznamenala společnost Douglas působivý 19,3% nárůst tržeb a dosáhla příjmů ve výši 858,5 milionu EUR. Jak kamenné prodejny, tak online platforma zaznamenaly dvouciferný růst, a to navzdory obtížnému makroekonomickému prostředí.

Působivý růst společnosti Douglas. Online prodej tvoří více než třetinu tržeb

Výrazné zvýšení prodeje

Douglas zaznamenal v období od ledna do března impozantní nárůst prodeje o 19,3 %, čímž pokračoval pozitivní trend. Upravená EBITDA se meziročně zvýšila o 32,9 % na 126,9 milionu EUR. Řetězci parfumerií se také podařilo snížit čistou ztrátu o 45,3 % na -55,6 milionu EUR.

“Díky dalšímu úspěšnému čtvrtletí můžeme jasně vidět odolnost a budoucí životaschopnost našeho obchodního modelu, a to i v prostředí inflace a narušení dodavatelského řetězce,” uvedl Sander van der Laan, generální ředitel skupiny Douglas.

Zvýšenou poptávku společnost vysvětluje uspokojením potřeb zákazníků po osobním poradenství na pobočkách a spuštěním nové aplikace.

Objem online prodeje vzrostl o 20 % a tvoří více než třetinu celkového prodeje. Důležitou roli v tomto růstu sehrála aplikace Douglas, která zvýšila počet objednávek i měsíčních uživatelů.

Nejvyšší míru růstu zaznamenaly regiony DACH a střední a východní Evropy. Společnost také pokračuje v expanzi a otevírá nové pobočky v různých zemích včetně Slovinska, Belgie, Portugalska a Německa, kde věnuje zvláštní pozornost mladší demografické skupině.

Novinky z Youtube kanálu Ecommerce Bridge
Přihlásit se k odběru
Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Nákupní chování Indů se mění
3min. doba čtení

Nákupní chování Indů se mění

Čína už není nejlidnatější zemí. V roce 2022 ji předběhla Indie s více než 1,43 miliardami lidí. Sledovat změnu spotřebitelského chování v nejobydlenější zemi proto může být dobrý indikátor toho, kam se ubírá nákupní chování.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+