3min. doba čtení

Ponožkové společnosti to nemají jednoduché. Fusakle také hlási problémy

Tříměsíční sága s názvem Dedoles překonává další milník. Okresní soud Bratislava I rozhodl, že Dedoles může zahájit restrukturalizaci společnosti. Před týdnem Hospodárske noviny informovaly o další ponožkové společnosti s finančními problémy. Fusakle na Instagramu žádá o pomoc.

Ponožkové společnosti to nemají jednoduché. Fusakle také hlási problémy

Rozhodnutí okresního soudu a dluh vůči Sociální pojišťovně

Slovenský ponožkový svět už několik měsíců truchlí. Na začátku dubna vypukla krize kolem značky Dedoles. Společnost propouštěla zaměstnance a neplnila své závazky vůči partnerům. Proto se rozhodla pro restrukturalizaci a koncem května podala u Okresního soudu Bratislava I návrh na její povolení. Okresní soud její žádosti vyhověl a Dedoles nyní čeká náročný proces. Konečným cílem bude uspokojit požadavky věřitelů a ozdravit společnost. Podle Finstatu jen dluh vůči Sociální pojišťovně přesahuje 448 tis. eur.

Tým Dedoles považuje restrukturalizaci za restart: “V současné době posilujeme manažerský tým a dokončujeme jednání s investorem. Změna řízení společnosti, snížení fixních nákladů a příprava propracovanější strategie expanze, kterou podpoříme externím kapitálem, jsou hlavními body plánu na ozdravení.”

Tým firmy vysvětlil, že výše konečného uspokojení závazků bude záviset na tom, jak se jim podaří “nastartovat” firmu k dalšímu růstu a ziskovosti v nadcházejících letech.

“Naše plány jsou zdravě ambiciózní. Především jsme se poučili z chyb, kterých jsme se dopustili. Společnost má pevné základy. Nyní se musíme soustředit na to, abychom zvládli náročný průběh soudní restrukturalizace.Dedoles má na skladě zboží, jehož hodnota z hlediska očekávaných tržeb výrazně převyšuje naše závazky. Téměř nikdo nás nechtěl vidět v úpadku. Vzhledem k tomu, že společnost nemá žádný hmotný majetek, jako je například nemovitost, byla by míra uspokojení věřitelů v případě úpadku velmi nízká.”

To je také důvod, proč společnost vidí podporu ze strany dodavatelů. “Nejlepší pro všechny je, aby společnost Dedoles pokračovala v obchodování, vytvářela příjmy a zisk a vytvářela zajímavá pracovní místa.”

Fusakle bez hotovosti

Fusakle minulé pondělí v příspěvku na Instagramu přiznali, že firma prožívá finančně náročné období. Je postižena těžkou koronovou krizí, následky války, inflací a rostoucími náklady na energie a materiály. Společnost Fusakle začínala jako prodejce ponožek, ale nyní má ve svém portfoliu také například plavky, legíny, trička a spodní prádlo. Výrobu mají v České republice a na Slovensku. Značka patří společnosti Eric SK, jejíž tržby se jen za posledních pět let vyšplhaly z 280 tisíc eur na 9 milionů eur. V loňském roce však její zisk klesl o více než 48 %.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+