2 min. doba čtení

Polský marketplace Allegro už je na Slovensku

Společnost Allegro, největší online tržiště evropského původu, se po vstupu na český trh v loňském roce rozšiřuje i na Slovensko.

Polský marketplace Allegro už je na Slovensku
Zdroj: Depositphotos

Allegro přichází s širokým portfoliem produktů z různých kategorií, jako například elektronika, domácí potřeby, móda, zdraví a mnoho dalších. Kromě toho chce zákazníky oslovit i bezplatným doručením či vrácením zboží za měsíční poplatek nebo roční cenu.

Jelikož se jedná o marketplace, tedy internetové tržiště, služba samotná nemá zboží ve vlastním skladu, ale promuje zboží partnerských prodejců na jedné platformě. Aktuálně na Slovensku nabízí produkty od 20 tisíc maloobchodních společností. Celkem je v nabídce přes 40 milionů produktů.

„Online tržiště představují pro spotřebitele pohodlný způsob, jak nakupovat zboží všeho druhu na jednom místě. Očekávají pohodlí jediné objednávky na spolehlivém a důvěryhodném místě. Někdy však musí být trpěliví a řešit situace, se kterými se dosud nesetkali,” vysvětluje Michal Benatzky ze společnosti Upgates.

V současné době existuje na Slovensku několik online tržišť – Kaufland Marketplace, Heureka, Alza nebo Mall. Právě Mall provozuje skupina Allegro, ale na jeho fungování se nic nezměnilo. Bude fungovat jako dosud, jeho nabídka bude dokonce dostupná na Allegro. Mezi globální hráče patří Amazon nebo eBay, jejichž služeb mohou využívat i slovenští prodejci.

V České republice jsou kromě výše uvedených tržišť k dispozici také Alza Trade a různé další srovnávače cen. Nedávno se připojil také turecký gigant Trendyol.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Nepřijetí vlastního těla ovlivňuje nákupní chování Čechů
3 min. doba čtení

Nepřijetí vlastního těla ovlivňuje nákupní chování Čechů

Módní trendy sice do určité míry formují módní preference spotřebitelů, nejnovější výzkum GLAMI Fashion (Re)search ale ukazuje, že nákupům oblečení stále vládnou stereotypy, jak ty ohledně standardů krásy a vzhledu těla, tak ty ohledně věku. Výsledkem je, že třetina Čechů raději vynechá letní aktivitu, aby nemuseli odhalovat své tělo, a třetina Čechů starších 55 let […]

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+