2min. doba čtení

Německá drogerie DM přichází s konceptem pick-up station

Oblíbená německá drogerie Drogerie Markt oznámila, že ve svých prodejnách instaluje automatické boxy na vyzvedávání zboží. Zákazníci si v nich mohou snadno vyzvednout své online objednávky. Skříňky nainstaluje nejméně v 700 obchodech.

Německá drogerie DM přichází s konceptem pick-up station

Německá společnost DM provozuje síť drogerií ve 14 evropských zemích. Nejméně v 700 obchodech nainstaluje pick-up stanice s automatickými skříňkami. Na každé stanici může být současně uloženo až 26 online objednávek.

Propojení kamenného a online obchodu

Řetězec využívá širokou škálu prodejních kanálů; kromě kamenných prodejen má také aplikaci a internetový obchod. Dosud si zákazníci mohli vyzvednout své online objednávky u pokladny. Díky novému konceptu si nyní mohou své objednávky vyzvednout bezkontaktně a bez čekání.

Expresní vyzvednutí produktů je možné do 3 hodin.

V Německu bylo dosud v prodejnách DM instalováno 49 sběrných stanic. Zákazníci si mohou objednávku vyzvednout během otevírací doby po obdržení kódu pro vyzvednutí v aplikaci nebo e-mailem. Produkty v rámci expresního vyzvednutí lze vyzvednout do 3 hodin.

“S pick-up stanicemi DM kombinujeme nakupování v našich prodejnách s výhodami objednávání prostřednictvím aplikace DM nebo našeho internetového obchodu,” říká Sebastian Bayer, marketingový ředitel společnosti DM. “Ohlasy na testování našich pick-up stanic jsou velmi pozitivní. Očekáváme nárůst online nákupů, takže do poloviny roku 2023 vybavíme přibližně 700 prodejen výdejními skříňkami.”

Co je dobré vědět?

Celkově je tento koncept považován za velmi intuitivní. Při běžné objednávce jsou produkty obvykle připraveny k vyzvednutí následující den. Pro registrované zákazníky je vyzvednutí na stanici DM zdarma, ale pouze při nákupu nad 19 EUR. V opačném případě je účtován poplatek za balíček ve výši 4,95 eur. Neregistrovaní zákazníci musí tuto částku rovněž připravit. Expresní verze je pro registrované zákazníky také zdarma, ostatní zaplatí 2,95 eura. Sběrné místo je k dispozici pouze v běžné otevírací době, protože se nachází v pobočce.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Počet e-shopů roste. Od ledna jich přibylo o třetinu více než loni
3min. doba čtení

Počet e-shopů roste. Od ledna jich přibylo o třetinu více než loni

V lednu zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárůst nových internetových obchodů, kdy meziročně vzrostl jejich počet o 30 %. Čelo kategorií letos opanoval segment hobby s 18% podílem na nově vzniklých e-shopech. Následují dlouhodobě oblíbené segmenty oblečení a potraviny. Odborníci také zejména v poslední době registrují zvýšený zájem majitelů kamenných prodejen o vstup do online […]

Redakce Redakce
Přečíst článek
Temu a další zahraniční obři zdražují reklamu českým e-shopům, těm klesá průměrná objednávka
2min. doba čtení

Temu a další zahraniční obři zdražují reklamu českým e-shopům, těm klesá průměrná objednávka

Česká e-commerce se postupně vzpamatovává z loňských poklesů, přesto se pořád potýká s několika problémy. Nedávný příchod zahraničních gigantů na český trh znamená nejen větší konkurenci, ale i drahou online reklamu. Především menší e-shopy bez marketingových agentur a specialistů mají situaci o to těžší.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+