16. března 2020

Dominika Zachová

Account Manager v agenturě Volis International
16. března 2020

Jak zaujmout v B2B sektoru? Využijte video marketing!

3 min čtení

Svět marketingových strategií se při oslovování nových klientů v sektoru B2B rozšířil o nové formy a techniky. Na řadu přichází využití video contentu.

Výstavy, katalogy, telefonické objednávky, ale rozhodně ne online. Ve velké části B2B sféry stále panuje víra, že prvořadé je přímé oslovení a navázání kontaktu. Nová studie od společnosti Gartner z oblasti marketingového výzkumu tyto domněnky potvrdila.

Ve studií se píše, že přes nárůst digitálního přístupu a možnosti komunikace si 77 % kupujících z B2B sektoru stále myslí, že nákup přes webové stránky prodávajících subjektů je časově náročný, a dokonce problematický, resp. nepřehledný.

Jak zaujmout v tradičním světě B2B s netradičním řešením?

Řešením je obsahový marketing

Obsahový marketing představuje velkou skupinu nástrojů a technik. Zahrnuje blogy, sociální média, videa, tiskové zprávy a články s novinkami, často kladené otázky, e-mailové newslettery, informační bulletiny, případové studie, infografiky a mnoho dalších.

Přes domněnky obsahový marketing v současnosti využívá už více než 90 % společností v B2B sektoru.

Čísla potvrzují, že v B2B sektoru se během nákupního procesu setká s více nástroji digitální komunikace více než polovina všech kupujících. A více než 80 % kupujících si prohlíží různé publikace o dané firmě, jejích úspěších a referencích.

Kupující si většinou už na začátku vlastního průzkumu, tedy při hledání vhodného dodavatele služby/zboží, zadávají různá klíčová slova do Google vyhledávače.

Skoro 75 % kupujících tvrdí, že právě obsah, který najdou, významně ovlivňuje jejich rozhodnutí o koupi. A 62 % tvrdí, že při nákupu mohou dokončit svoje výběrová kritéria jen na základě digitálního obsahu.

Video marketing

A jaké jsou statistiky, co se týká Video Marketingu v oblasti B2B? Podívejte se na několik základních bodů:

  • 87 % společností v sektoru B2B využívá video jako jeden z hlavních marketingových nástrojů
  • 88 % tvrdí, že video obsah jim pomohl zvýšit návratnost investicí ROI
  • 95 % současných uživatelů video obsahu plánuje alokovat víc z rozpočtů do videoprodukce
  • 59 % těch, kdo dosud nepoužívali video v B2B, plánují zavádět video content v roce 2020
  • Přes 80 % říká, že video pomohlo zvýšit počet leadů a prodej globálně

Jak docílit, aby elektrosoučástky byly sexy? Case study SOS electronic

Podívejme se jak na video marketing v B2B sektoru v praxi.

Zadání kampaně bylo jednoznačné. Podpořit znalost a důvěryhodnost B2B značky v 6 státech. Právě znalost značky klienta v období zadání výrazně zaostávala za globální konkurencí. Zároveň bylo potřebné odkomunikovat, že SOS electronic bude vhodným partnerem kdekoliv na světě.

Cílem video kampaně bylo k zákazníkům dostat hlavní message společnosti: „SOS electronic není e-shop s elektronickými součástkami, SOS electronic je vaším globálním partnerem.“

Přišli jsme na to, že i s nižším budgetem v B2B segmentu je právě video sice netradičním, ale zato ideálním kanálem!

Skrz kreativy jsme vyvolali emoce prostřednictvím poukázání na různé životní situace, ve kterých jsou lidé závislí (i) na součástkách distribuovaných SOS electronic. Například v zařízeních, která jsou součástí jejich každodenního života.

Emoci jsme vyvolali při záchraně zdraví a lidských životů. Význam součástek jsme ukázali v nejrůznějších zařízeních a situacích, všude ve světě. Například ve zdravotnických přístrojích či systémech, které řídí bezpečnost dopravy.

Z toho důvodu byl zvolený headline kampaně „Everywhere“, který měl zároveň poukazovat na globální charakter společnosti.

Klíčem dobré video kampaně je, aby všechny aspekty content marketingu rozdistribuovaly potřebné informace k cílové skupině, pokud je třeba i do celého světa.

Jistě, můžete si vytvořit mnoho videí a nechat je na YouTube kanálu bez povšimnutí. Ale to vám nepřivede nové zákazníky. Právě pomocí následné distribuce videí prostřednictvím PPC reklam přes Google, či reklam na sociálních sítích dostanete obsah k vašim zákazníkům.

Myslíte si, že váš segment není zajímavý nebo neumí chytit za srdce a vyvolat emoci?

Vždyť ani elektronické součástky nejsou nejvíc sexy materiál na promo, a přece se výsledky dostavily skoro samy.

Získaj novinky ako prvý

Prihlásením sa do noviniek súhlasíš s ich odberom a týmto úprimným dokumentom, ktorý sme k ochrane osobných údajov pripravili.

Autor článku

Dominika Zachová

Account Manager v agenturě Volis International

Tento článek přináší

Volis International je fullservisová digitální marketingová agentura. Již více než 10 let se věnuje SEO, výkonnostním kampaním pro B2B a B2C klienty na Google, Facebooku a LinkedIn, tvoří digitální strategie a školí firmy. V posledních letech se věnuje kromě tvorby webů také automatizaci a personalizaci digitálního marketingu. Jako Google Premier agentura byla oceněna nej na Digital Pie. Mezi její portfolio klienty patří např.: Peugeot, Rolls Royce, Slovenské národní divadlo, SOS electronic, Czech Travel, Yeme, Fashion TV a jiné.