4min. doba čtení

Jak se mohou e-shopy inspirovat Velikonocemi?

Jak souvisí křesťanský svátek s online podnikáním? Mohou se e-shopy inspirovat tímto obdobím a ještě více se přiblížit svým zákazníkům? Přinášíme vám 3 tipy, které vám pomohou pozastavit se, přehodnotit některé postupy a zlepšit svou značku.

Jak se mohou e-shopy inspirovat Velikonocemi?

Vybíravé jídlo, šlehání, mokré ženy a “sklenička” u každých dveří? Tento známý obraz bývá pro mnohé synonymem Velikonoc. Pro některé jsou zážitkem a raději se vydají do přírody. Někteří jim nepřikládají žádný hlubší význam a věnují se svým zájmům a rodině.

V kontextu Evropy patří Velikonoce k významnějším svátkům. Člověk je chápe bez ohledu na to, do které “škatulky” patří. Dnes se budeme zabývat tím, jak můžeme využít podstatu těchto svátků a posunout naše podnikání o krok dál.

Prozákaznický eshop – zaměření na potřeby lidí

Velikonoce jsou příběh. Příběh, ve kterém se Bůh zaměřil na člověka, aby mu pomohl. Zkusme se zaměřit na někoho jiného než na nás. Data a výsledky jsou velmi důležité, ale lidé jsou důležitější. Vzpomeňte si na poměr 49 % vs. 51 %. Zkusme se jako eshopaři na chvíli zastavit, odložit čísla stranou a zaměřit se na naše zákazníky.

“Pro naše zákazníky uděláme cokoli,” Jsme tu pro vás”, “Zákazník, náš pán” atd. Určitě jste už podobné fráze viděli a četli.

Namísto klišé sloganů se řiďte zásadou: Don’t tell me, show me.

Ukažte lidem, že vám na nich záleží. Nebojte se, lidé velmi rychle vycítí, zda jste prozákaznický eshop, nebo ne. Místo prázdných frází udělejte skutek. Začněte s novou službou, zeptejte se zákazníků, co potřebují. Nebojte se ukázat, že je potřebujete. Potřebujete jejich názor, jejich hlas, jejich zpětnou vazbu. Nedělejte průzkum pro průzkum. Hrášek o zeď jsou slova, která sice zazněla, ale nepřinesla žádnou změnu. Nedělejte ze svých zákazníků hlupáky, nebo vám to spočítají . Budujte autentické prozákaznické služby.

Týdenní podcast UPdate

Příběh je důležitý

Dobrý příběh dokáže zázraky. Příběh o tom, jak se Bůh stal člověkem, aby zachránil člověka, může někomu připadat… Dobře, ale uplynulo 2000 let a je tu stále. Bible je stále nejprodávanější a nejpřekládanější knihou v dějinách lidstva. Mnoho lidí nechce mít s církví nic společného, ale stále věří.

Pokud máte dobrý příběh, použijte ho. Dobrý příběh je jako sůl. Dobrý sluha, ale špatný pán. Když to s ní přeženete, zkazíte celou chuť. Ale je nenahraditelný. Lidé vždy potřebovali příběhy, aby je inspirovaly. Příběhy, které je dokážou povzbudit. Máte opravdu dobrou nabídku? Skvělé. Nechte lidi nejprve ochutnat váš příběh a pak teprve produkt. Pokud se to spojí a budou spokojeni, máte jistého zákazníka. Budou se k vám vracet. Pozor příběh + produkt musí jít ruku v ruce.

Dobrý příběh + špatná zkušenost s produktem = pocit křivdy.

Novinky z Youtube kanálu Ecommerce Bridge
Přihlásit se k odběru

Pozitivní zprávy jsou silnější

Na první pohled se může zdát, že svět miluje haters. Je to současný trend poukazovat na to, co ostatní dělají špatně. Negativní zprávy, vraždy, skandály jsou hitem dneška. Čekání s chorobnou netrpělivostí na to, až někdo spadne, v přímém přenosu se stane nehoda apod. Hlad po senzacích není nic nového. Ano, Kristus byl ukřižován v pátek, ale v neděli vstal z mrtvých. To, co změnilo svět, nebyly informace z pátku, ale z neděle.

Historie potvrzuje, že pozitivní zprávy mají větší sílu. Zkuste být hodinu v přítomnosti člověka, který si neustále stěžuje. Budete vyčerpaní. Opravdu. Věřte, že v přítomnosti vděčného člověka budete povzbuzeni.

Věnujte své úsilí tomu, abyste se stali eshopem, který je pozitivní. Vyškolte zaměstnance, aby se v jejich přítomnosti zákazníci cítili dobře. Udělejte popisy svých výrobků autentické, pozitivní a pravdivé. Udělejte svůj blog plný dobrých zpráv. Tam, kde lidé vidí problémy, vy přinášejte řešení.

Nezapomeňte. Pokud má člověk otevřené oči, může vidět příležitosti tam, kde někteří vidí jen potíže. Ti nejlepší dokáží z krize vždy vytěžit maximum a základem úspěchu je pokora.

Za celou redakci vám přejeme mnoho úspěchů.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Jak nejlépe vybrat performance agenturu či freelancera
22min. doba čtení

Jak nejlépe vybrat performance agenturu či freelancera

Při výběru poskytovatele marketingových služeb pro váš e-shop nebo jiný projekt máte na trhu několik možností. Při tomto výběru je velmi důležité, abyste se dokázali správně rozhodnout, ale také abyste dokázali nastavit správná očekávání. Také se správně ptejte a dávejte si pozor na “red flags”, kdy by vaše volba mohla skončit odlehčením účtu o několik […]

Martin Bulák Martin Bulák
CEO & PPC špecialista / BOOSTERS
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+