2 min. doba čtení

Index kreativní reklamy pro mobily: Vládnou hratelné formáty, delší video reklamy či UGC

S rostoucí konkurencí musí inzerenti optimalizovat výdaje na různých platformách a zkoušet různé reklamní formáty. Společnost Liftoff analyzovala trendy ve čtyřech klíčových vertikálách aplikací: herní, elektronické obchodování, finance a zábava.

Index kreativní reklamy pro mobily: Vládnou hratelné formáty, delší video reklamy či UGC
Zdroj: Depositphotos

Zpráva nabízí důležité poznatky o tom, jak efektivně rozdělovat reklamní rozpočty a vybírat optimální reklamní formáty na základě platformy a vertikály. Výsledky studie vycházejí z analýzy více než 602 miliard zobrazení, 49,4 milionu kliknutí a 144 milionů instalací v období od 1. ledna 2023 do 1. ledna 2024.

Nativní formát je nákladově nejefektivnější, intersticiální reklamy jsou nejdražší. Je však důležité myslet na kontext a umístění.

Zdroj: Liftoff

Gamifikace i tam, kde byste ji nečekali

Každá značka se snaží vyniknout, a proto sahá po netradičních formátech, které potenciálnímu zákazníkovi přinesou nezapomenutelný zážitek. Segmenty, jako jsou aplikace pro finance, seznamky a e-commerce, využívají také gamifikované prvky. To vše s cílem podpořit zapojení publika.

“Jednou z přehlížených výhod gamifikace je, že můžete sbírat data o svém publiku na základě toho, jak se zapojuje. Tato data pak lze využít k přizpůsobení reklam a optimalizaci budoucích reklamních kampaní,” řekl Justin Nield ze společnosti Liftoff.

Používání UCG se vyplatí

Obsah vytvářený uživateli (UGC) v reklamních kampaních roste. Studie ukazují, že reklamy využívající tento formát dosahují nižších nákladů na instalaci a vyšší návratnosti investic ve srovnání s typickým značkovým obsahem. Tento trend potvrzuje, že zajímavý a autentický obsah přímo od uživatelů může být klíčem k úspěšné kampani.

Novinky z Youtube kanálu Ecommerce Bridge
Přihlásit se k odběru

AI jako nakopávač

Automatizace a využití generativní umělé inteligence umožňují rychlejší generování kreativních nápadů a lepší výkonnost reklamních kampaní. Více než 90 % organizací očekává, že díky zavedení AI dojde ke zvýšení produktivity, a lze očekávat, že tato technologie bude mít v budoucnu ještě větší dopad na mobilní marketing.

Celkově lze říci, že zjištění této studie poskytují marketérům v mobilním průmyslu užitečné pokyny, jak optimalizovat své reklamní strategie a dosáhnout lepších výsledků. Zaměření na platformy, reklamní formáty a využití nových technologií může být klíčem k úspěchu v dnešním konkurenčním prostředí mobilního marketingu.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+