2min. doba čtení

H&M žaluje společnost Shein za porušení duševního vlastnictví

Čínský konkurent má kopírovat oblečení druhého největšího světového prodejce oblečení.

H&M žaluje společnost Shein za porušení duševního vlastnictví
Zdroj: Depositphotos

Švédský oděvní gigant H&M zažaloval u hongkongského soudu čínského konkurenta Shein za porušení duševního vlastnictví. Tvrdí, že tento rychle rostoucí konkurent opakovaně kopíruje jeho oblečení.

S odvoláním na oznámení švédské společnosti o tom informuje agentura AFP.

Týdenní podcast UPdate

Nápadné podobnosti

“Žaloba v Hongkongu byla podána kvůli porušení práv duševního vlastnictví společností Shein,” uvedl mluvčí švédské skupiny. “Jsme přesvědčeni, že společnost Shein opakovaně kopíruje naše střihy,” dodal.

Žaloba se týká také společnosti Zoetop Business, která má sídlo v Hongkongu a je spojena se společností Shein.

Podle soudního dokumentu společnost H&M poukazuje na “nápadné podobnosti mezi výrobky, které ukazují, že musely být okopírovány”. Společnost k podání přiložila fotografie desítek kusů oblečení, od plavek po svetry.

Tento typ soudních sporů je v odvětví rychlé módy běžný. Většinou se jedná o spory menšího rozsahu, v nichž častěji stojí nezávislý návrhář proti oděvnímu gigantu.

Stále výrazně zaostává

Tržby společnosti Shein v roce 2021 vzrostly o 60 % na 16 miliard dolarů.

Podle agentury Bloomberg sice stále výrazně zaostává za druhým největším světovým prodejcem módy H&M, ale její raketový růst, který je poháněn rychlým uváděním nových výrobků na trh a rozsáhlým marketingem na sociálních sítích, přitahuje pozornost firem a návrhářů na západních trzích, včetně Spojených států a Evropy.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+