2min. doba čtení

Google zvažuje zpoplatnění vyhledávače s umělou inteligencí

Společnost Google zvažuje možnost zavedení prémiových funkcí do svého vyhledávacího nástroje s umělou inteligencí. Tyto funkce mohou zahrnovat funkce vyhledávání s podporou umělé inteligence, které lze integrovat do stávajících prémiových předplacených služeb, jako je asistent Gemini s umělou inteligencí v Gmailu a Dokumentech Google.

Google zvažuje zpoplatnění vyhledávače s umělou inteligencí
Zdroj: Depositphotos

Pokud Google tento krok uskuteční, bude to pro společnost významný krok. Bylo by to také poprvé, kdy by technologický gigant uvažoval o umístění základních produktů za paywall. Používání tradičního vyhledávače Google bude i nadále bezplatné a vedle výsledků vyhledávání se budou i nadále zobrazovat reklamy, a to i pro předplatitele.

“Navrhované obnovení vyhledávače by bylo prvním případem, kdy společnost zpoplatnila některý ze svých hlavních produktů, a ukazuje, že téměř rok a půl po debutu ChatGPT se stále potýká s technologií, která ohrožuje její reklamní byznys,” uvádí zpráva Financial Times.

Rozhodnutí prozkoumat prémiové funkce přichází v době, kdy se Google snaží upevnit svou pozici v rychle se vyvíjejícím prostředí umělé inteligence. V konkurenci hráčů, jako je OpenAI a její podporovatel Microsoft, se Google snaží inovovat a nabízet svým uživatelům rozšířené možnosti.

Diskuse o prémiových funkcích sice probíhají, ale společnost Google dala jasně najevo, že neplánuje zavést vyhledávání bez reklam. Místo toho se zaměřuje na vývoj prémiových služeb, které obohatí nabídku předplatného napříč platformami.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+