2min. doba čtení

Google zablokuje odkazy na zprávy v Kanadě

Google upozornil, že podle zákona mají platformy platit za pouhé zobrazování odkazů na zprávy, které je jinde zdarma. Označil to za bezprecedentní požadavek.

Google zablokuje odkazy na zprávy v Kanadě

Společnosti Google a Meta zaujaly stejný postoj

Americká internetová společnost Google odstraní odkazy na kanadské zpravodajství ze svého vyhledávače a dalších produktů v Kanadě, jakmile vstoupí v platnost zákon, který internetovým gigantům ukládá povinnost platit vydavatelům zpravodajství. Uvedla to ve čtvrtek společnost Alphabet, která vlastní Google.

Google se tak připojí k společnosti Meta Platforms, která vlastní Facebook. Ta oznámila ukončení přístupu ke zpravodajství pro kanadské uživatele svých platforem minulý týden, krátce poté, co byl přijat nový zákon s názvem C-18 neboli Online News Act, upozornila agentura Reuters.

Týdenní podcast UPdate

Nová legislativa přichází po stížnostech kanadského mediálního průmyslu, který chce přísnější regulaci technologických společností, aby zabránil jejich vytlačování zpravodajských společností z trhu internetové reklamy. “Nyní jsme informovali vládu, že až zákon vstoupí v platnost, budeme bohužel muset odstranit odkazy na kanadské zpravodajství z našich produktů Search, News a Discover v Kanadě,” uvedl Google v příspěvku na blogu. Společnost také nebude v Kanadě provozovat službu Google News Showcase.

Google upozornil, že podle zákona mají platformy platit za pouhé zobrazování odkazů na zprávy, které je jinde zdarma. Označila to za bezprecedentní požadavek, který vytváří nejistotu pro produkty společnosti a vystavuje ji neomezené finanční odpovědnosti za usnadnění přístupu ke zprávám.

Kanadský krok je podobný průlomovému zákonu přijatému v roce 2021 v Austrálii. Společnost Google však uvedla, že kanadský zákon je přísnější než australský nebo evropská pravidla. Technologické firmy tvrdí, že návrhy jsou pro jejich podnikání neudržitelné. Kanadský premiér Justin Trudeau nedávno řekl, že Meta a Google používají v boji proti zákonu “zastrašovací taktiku”.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Týdenní sumář 23/2024: Sociální média začínají suplovat vyhledávače, unikátní produkt přitahuje více než cena, otestuje Reel ještě před zveřejněním
6min. doba čtení

Týdenní sumář 23/2024: Sociální média začínají suplovat vyhledávače, unikátní produkt přitahuje více než cena, otestuje Reel ještě před zveřejněním

Podívejte se na příklady použití aplikace WhatsApp pro firmy ke zvýšení prodejů. Shein začíná nabízet zánovní položky. Shrnuli jsme nejzajímavější květnové události a přidali vlastní pohled.

Veronika Slezáková Veronika Slezáková
Editor in Chief @ Ecommerce Bridge, Ecommerce Bridge
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+