2min. doba čtení

Footshop vstupuje na pražskou burzu, peníze využije na expanzi

Prostřednictvím fúze s Wood SPAC One vstoupila značka Footshop na burzu, transakce umožní rozšíření byznysu a posílení práce s komunitou.

Footshop vstupuje na pražskou burzu, peníze využije na expanzi
Zdroj: Footshop

Footshop se stal veřejně obchodovanou společností

Footshop dokončil prostřednictvím fúze s Wood SPAC One svůj vstup na burzu a 1 srpna se stal veřejně obchodovatelnou společností. Slavnostní zvonění na burze proběhlo v dopoledních hodinách prvního srpnového dne a úspěšně tak byla dokončena první transakce SPAC (Special Purpose Acquisition Company) ve střední Evropě. Transakce a vstup na burzu umožní Footshopu další rozšíření byznysu v Evropě, posílení retailu v evropských metropolích a práci s jeho komunitou.

„Footshop vstupuje na burzu a jeho ocenění se od nynějška dozvíme každý den. Těším se na nový level podnikání a nové zkušenosti. Dedikuji svůj intelekt a energii na budování dlouhodobé hodnoty. Děkuji Wood & Co. za realizaci této transakce právě s námi,“ říká k milníku společnosti Peter Hajduček, CEO Footshopu.

Týdenní podcast UPdate

Od svého založení v roce 2012 v Praze společnost Footshop ušla cestu k obratům přes miliardu korun, z nichž 70 procent tržeb tvoří právě zahraničí.

„Dnes dochází k ukončení procesu prvního zrychleného IPO formou SPAC na pražské burze. Z akcií Wood SPAC One se stávají akcie společnosti Footshop. Jedná se o průkopnickou a náročnou transakci a jsme rádi, že se nám jí podařilo dotáhnout. Akciím Footshopu přejeme jen to nejlepší,“ uvedl Oliver Polyák, manažer investičního bankovnictví Wood & Company a člen představenstva Wood SPAC One.

Petr Koblic, generální ředitel Burzy cenných papírů Praha, ještě mimo jiné doplnil: „Jsem rád, že jsme první burzou v regionu, která se může pochlubit úspěšným listingem společnosti, která na trh vstoupila prostřednictvím SPAC. Pro zájemce o listing se tak otevírá další způsob, který lze při vstupu na trh využít. Na trh se dostává firma, která má jasnou růstovou evropskou ambici a pevně věřím, že vstup na pražskou burzu Footshopu pomůže své plány splnit.“

Credit: Mam.cz

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Počet e-shopů roste. Od ledna jich přibylo o třetinu více než loni
3min. doba čtení

Počet e-shopů roste. Od ledna jich přibylo o třetinu více než loni

V lednu zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárůst nových internetových obchodů, kdy meziročně vzrostl jejich počet o 30 %. Čelo kategorií letos opanoval segment hobby s 18% podílem na nově vzniklých e-shopech. Následují dlouhodobě oblíbené segmenty oblečení a potraviny. Odborníci také zejména v poslední době registrují zvýšený zájem majitelů kamenných prodejen o vstup do online […]

Redakce Redakce
Přečíst článek
Temu a další zahraniční obři zdražují reklamu českým e-shopům, těm klesá průměrná objednávka
2min. doba čtení

Temu a další zahraniční obři zdražují reklamu českým e-shopům, těm klesá průměrná objednávka

Česká e-commerce se postupně vzpamatovává z loňských poklesů, přesto se pořád potýká s několika problémy. Nedávný příchod zahraničních gigantů na český trh znamená nejen větší konkurenci, ale i drahou online reklamu. Především menší e-shopy bez marketingových agentur a specialistů mají situaci o to těžší.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+