2min. doba čtení

Evropané nakupují online více než kdykoliv předtím

Během koronakrize se Evropa stala kontinentem online nákupů. Od začátku omezení nakupuje na internetu 57 % evropských spotřebitelů. Je to víc než kdykoliv předtím. Přibližně 1 ze 3 Evropanů (celkem až 30 %) utrácí více peněz za virtuální vzdělávání, zábavu, hry, seriály a pod.

Evropané nakupují online více než kdykoliv předtím

Od té doby, co nový koronavirus zasáhl Evropu, lidé nakupují a utrácejí online více než kdykoliv předtím. Počet zákazníků, kteří nakupují věci do domácnosti online, vzrostl až o 36 %. Nákup knih vzrostl o 32 %. Výrazný nárůst (o 19 %) zaznamenaly také přípravky a produkty na úpravu vlasů. Fitness produkty, jako jsou činky nebo třeba potřeby na cvičení jógy, vzrostly o 13 %.

37 % lidí začalo využívat online bankovnictví

Dokazuje to studie, kterou uskutečnila společnost Fly Research mezi 12.500 dospělými v 15 různých zemích Evropy. Ukazuje se, že když jsou lidé nuceni trávit svůj volný čas doma, mnohem více se učí pohybovat se v online prostoru a využívají možnosti online vzdělávání.

Například 37 % dotazovaných začalo využívat online bankovnictví a 28 % se naučilo objednat si své léky online. 1 z 10 Evropanů se učí programovat, zatímco 7 % si vyhradilo čas na to, aby se naučilo hrát na hudební nástroj. Zajímavostí je, že 14 % lidí sledovalo tutoriály, jak si ostříhat vlasy.

Online nákupy odráží naše běžné chování a potřeby

Studie také ukázala, že online návyky evropských spotřebitelů v současnosti odráží chování v reálném životě. Čtyři z pěti lidí, kteří za normálních okolností hledají v kamenných prodejnách tu nejlepší nabídku, dělají totéž online. Klidně i celé hodiny hledají e-shop s nejvýhodnějšími cenami.

Až 66 % lidí, kteří se zas normálně baví pozorováním výkladů, si nyní pravidelně tvoří seznamy přání, i když k samotné koupi nakonec nepřistoupí. Polovina nových online nakupujících tvrdí, že zůstanou loajální kamenným maloobchodníkům, až omezení skončí.

Až 65 % dotazovaných se obává podvodů a krádeží online

Dalším zjištěním je, že 87 % respondentů si dává pozor, co a kde kupují online. 2 ze 3 spotřebitelů se obávají, že se stanou obětí online podvodu. Proto se 81 % dotazovaných raději drží ověřených online maloobchodníků. Podobné procento lidí kontroluje různé hodnoticí webové stránky a spotřebitelské recenze. Dokonce 1 ze 3 spotřebitelů kontaktuje nového nebo neznámého prodejce předtím, než se rozhodne nakoupit.

Sdílet článek
Ján Janoštiak

News Editor Ecommerce Bridge

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
E-commerce se vrací k dlouhodobě udržitelnému růstu. Největší šanci prorazit mají prodejci vlastních výrobků
4min. doba čtení

E-commerce se vrací k dlouhodobě udržitelnému růstu. Největší šanci prorazit mají prodejci vlastních výrobků

Českou e-commerce, která v posledních dvou letech zaznamenala výrazný pokles, čeká letos oživení a návrat k udržitelnému růstu. Největší podíl na tržbách pochopitelně vykazuje dražší zboží z kategorií jako elektronika, nářadí či stavební materiály, jak vyplynulo z analýzy společnosti Upgates.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+