2min. doba čtení

EU chce zdanit prodej uživatelů na tržištích

Internetová tržiště, jako jsou Amazon, eBay a Vinted, budou nyní muset daňovým úřadům hlásit prodeje uskutečněné koncovými uživateli na jejich platformách. Jedná se o součást nového zákona EU.

EU chce zdanit prodej uživatelů na tržištích

Nová směrnice platí od 1. ledna

Od 1. ledna platí nová směrnice a online platformy musí vykazovat tržby uživatelů z EU. Jedná se o součást nového zákona o daňové transparentnosti platforem, známého také jako DAC7. V mnoha evropských zemích se však termín posunul na konec prvního čtvrtletí.

Podle nových pravidel musí tržiště vykazovat výši příjmů od uživatelů. Kromě toho musí být uvedeny informace jako jméno, datum narození, adresa, bankovní spojení a daňové identifikační číslo partnera-prodejce.

zdroj: spacegoats

Ne každý obchodník je poctivý

Tato směrnice si chce posvítit na nezodpovědné obchodníky, kteří se obohacují na úkor státu. Pokud dosáhnou obratu vyššího než 2 000 EUR nebo provedou 30 či více transakcí, bude jejich činnost na platformě posuzována jako soukromé podnikání. Tržiště je povinno je nahlásit příslušnému finančnímu úřadu. 

Nový daňový zákon je účinný od letošního roku. Více než polovina členských států EU však nedodržela lhůtu pro jeho implementaci do svých vnitrostátních právních předpisů. To platí pro Belgii, Německo, Chorvatsko, Kypr, Estonsko, Řecko, Itálii, Lotyšsko, Litvu, Lucembursko, Polsko, Portugalsko, Rumunsko, Slovinsko a Španělsko. Pro tyto země byla lhůta odložena o další dva měsíce.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+