2min. doba čtení

Belgičané utrácejí miliardy eur za online nákupy

Belgičtí spotřebitelé utratili v první polovině letošního roku za nákupy na internetu 7,22 miliardy eur. Přestože se všude mluví o tzv. ochlazení elektronického obchodu, jedná se o 30% nárůst ve srovnání se stejným obdobím před rokem. Vskutku pozitivní zpráva.

Belgičané utrácejí miliardy eur za online nákupy

Růst i v době krize

Průměrná cena za online nákup pro belgického spotřebitele činí 86,2 eura. Tato zjištění byla zveřejněna v novém průzkumu BeCommerce Market Monitor. Průzkum se zabývá současným stavem elektronického obchodování v Belgii.

Belgičané utratili za posledních šest měsíců o 30 % více než ve stejném období loňského roku.

“Naše údaje ukazují, že Belgičané utratili v posledních šesti měsících o 30 % více než ve stejném období loňského roku,” uvedla Sofie Geeroms, generální ředitelka společnosti BeCommerce. “Všimli jsme si, že elektronický obchod roste i v době krize. Lidé hledají výhodné nabídky a ty lze najít na internetu.”

Kreditní karta pro nákupy vyšší hodnoty

Polovina všech online nákupů je placena metodou Bancontact (debetní kartou). Věděli jste, že tento platební systém vznikl v Belgii a je jedním z lídrů na trhu elektronických plateb? Belgičané ji používají k nákupu vstupenek na atrakce, akce nebo dopravu. Kreditní karty však spotřebitelé využívají při objednávání dražších služeb, jako je cestování (48 %), letenky a ubytování (53 %).

Nejčastěji používanými platebními metodami při online nákupech jsou Bancontact Online (51 %), kreditní karta (17 %) a Paypal (12 %). Platby bankovním převodem jsou v pozadí (3 %). Na chvostu jsou alternativní platební metody, jako je Klarna (2 %) a platební možnosti od společností Apple, Google a Samsung.

Notebook vs. smartphone

Průměrná hodnota objednávky přes chytré telefony činila 58 EUR, zatímco průměrná hodnota objednávky přes notebook byla 105 EUR. Čím hodnotnější je objednávka, tím více spotřebitelů má podvědomě tendenci volit bezpečnější formy nákupu. V pohodlí domova, které jim poskytuje časové pohodlí, zatímco chytrý telefon používají pro spontánnější nákupy nižší hodnoty.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
2min. doba čtení

Změny ve vedení skupiny Rohlik

Skupina Rohlik rozšiřuje svůj manažerský tým. Ředitel české pobočky Olin Novák byl jmenován generálním ředitelem pro mezinárodní obchod. Na palubu nastoupil také Martin Beháň, který vedl Tesco v Polsku.

Redakce Redakce
Přečíst článek
6min. doba čtení

Týdenní přehled Ecommerce Bridge

Dnes se podíváme na odhadované prodeje během Black Friday ve Spojených státech, prozradíme vám, který polský e-shop vstupuje na slovenský trh, a pustíme si krátkou ukázku ze zajímavého rozhovoru Štefana Polgáriho s Markem Šulíkem, který je šéfem digitálního marketingu cyklistické značky Isadore. Celý rozhovor spolu s dalšími tématy najdete jako vždy na ecommercebridge.cz.

Redakce Redakce
Přečíst článek